Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • petakpa1

    őstag

    Wireless router-t szeretnék venni az alábbi paraméterek mellet:
    - n-es azaz az elérhető leggyorsabb, mert min. 4-5 évig szeretném használni, és ha ilyen ütemben fejlődnek a netelérések, akkor pár év múlva az 54 Mbs lehet kevés lesz
    - a 4-5 év használatra tekintettel jobb márka, hosszabb garancia előny
    - irányár 10 eFt +/- 2 eFt.

    Mit ajánlanátok? Konkrét típusok érdekelnének.

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    válasz Beri #6091 üzenetére

    D-link, Linksys, Edimax, esetleg SMC nem jobb márkák? TP link-et nem ismerem http://prohardver.hu/dl/s/fl.gif

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    válasz Beri #6098 üzenetére

    Ezt kifejtenéd kicsit bővebben? [Ez] nem lenne jó választás? Mondjuk ezerrel drágább, és csak 2 év garancia van rá...

    A TP Link melyik gyártó márkája?

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    válasz Beri #6102 üzenetére

    Köszi. Közben utánna néztem a TP Linknek. Távol keleten állítólag piacvezető + 5 év gari is van rá, így nem leszek sznob, és bepróbálkozom vele a Linksys helyett. Meg valszeg azt is Kínában csinálják ma már:)))

    Emlékszem a régi szép 386-486-os időkre, akkor még SMC volt a menő hálókártyában:))

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    válasz kali #6112 üzenetére

    Szerintem valamit félreértettél. Pont azt írtam, hogy nem leszek sznob, és megveszem a TP-Linket a Linksys helyett. Az SMC-ről meg csak megemlékeztem, mint a régi szép idők hálókártyájáról, nem állítva azt, hogy most az a jó. (By the way használtam SMC vezetékes routert is 1-2 éve, és semmi gondom nem volt vele, igaz nem volt extreme usage-nak kitéve, persze ebből megint csak nem következik az, hogy most is az a jó.)

    [ Szerkesztve ]

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    Az itteni guruktól kérdezném, hogy milyen típust ajánlanátok az alábbi felhasználásra:

    Egy vidéki helyen, ahova nem szeretnénk havi 4-5 eFt-os havidíjért netelőfizetést kellene egy olyan router, ami képes 3G/4G netmegosztásra.

    Kb. az alábbi funkciókat kellene tudnia:

    1) 3G/4G netmegosztás
    1.1) Routerben van beépített 3G/4G modem és SIM foglalat.
    1.2) USB portra dugott android okostelefonról tovább tudja osztani a mobilnetet. Értsd Androidos okostelefonban beállítom a netmegosztást USB porton keresztül, az SUB kábelt bedogum a routerbe és így a mobilnetet osztja tovább router a rá kötött ezsközök felé. Azaz kvázi modemként működne a telefon.
    1.3) USB portra dugott 3G/4G stick használatával lehet megosztani a mobilnetet.
    A fenti egyben preferencia sorrend is. 1.1) lenne a legjobb, de ha ilyne router nincs, vagy nagyondrága, akkor jöhet 1.2) mert van erre a célra megfelelő okostelóm elfekvőben. 1.3) a legkevésbé preferált, mert ahhoz külön kell vennem 3G/4G sticket:(

    2) Ha nincs beépített modeme a routernek, akkor legalább 2 USB port. Egyok az oksotelónak sticknek, másik egy pendrive-nak.

    3) USB portra dugott pendrive segítségével lehessen egy nagyon alap FTP servert futtatni rajta. FTP server csak arra lenne használva, hogy a Routerhez wifin kapcsolód pár db ip camera tudjon rámenteni 3-6- mp-es videókat/fotósorozatokat, hogyha mozgást érzékelnek. Illetve értelemszerűen WAN felől is lehessen elérni az FTP servert, hogy szükség esetén le lehessen tölteni a felvételeket/képeket.

    4) Tudjon dyndns szolgáltatást.

    5) Tudjon wake on lan szolgáltatást. 1 db PC lesz LAN kábellel rákötve, adott esetben azt fel kellene tudni ébresztenem WAN felől is.

    6) Lehessen a fix ip címet kiosztani az eszközökhöz, illetve MAC/ARC binding-re is szükség lesz a LAN kábellel kötött PC távoli élesztéséhez.

    7) Tudjon port FW-ot (ezt nem nehéz megugrani ma már:DDD)

    8) Ne legyen horror árú, akár használt már nem forgalmazott típus is jöhet.

    Ami kevésbé fontos: Gigabites lan portok, és 5 GHz-es wifi. Nem hemzsegnek a wifi hálózatok a környéken ahova kerül, nem fogja más hálózat zavarni, de a 2,4 GHz-es wifi magasabb hatótávja jól fog jönni.

    Előre is köszönöm a javaslatokat!

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    válasz Gubek-Einste #74353 üzenetére

    Köszi Neked is és adika4444-nek is!

    Őszintén szólva én az egészet szerettem volna tizen pár ezer forintból, de max. 20-ból kihozni, de ez lehet irreális:DDD

    Falak vályogból vannak, de gyakorlatilag 1 falon kell átlátnia, mert azon túl szinte direkt rálátás lesz a kültéri ip camerákra. Olyan 20-25 m távolságban lesznek egyébként. Szomszéd csak 1 db van, és lehet nincs is wifije, de ha van, akkor is szerintem simán tudok olyan csatornát találni, ami nem lesz átfedésbe az övével. De ha mégse, vagy eszközök mégse látnák jól egymást, akkor megoldom Powerline adapterekkel, a kapcsolatot, van belőlük pár db elfekvőben:))

    Mobilnet sebesség: ezzel a Digis előfizetés mellé átmenetileg ingyenesen igényelhető mobilnetes sim kártyával próbálkoznék. Térkép szerint van lefedettség ott ahol használni akarom.
    Sebesség egyébként kevésbé számít. Ha netán online beleakarok nézni WAN felől az ip camerák képébe annak sincs egy horror sávszéligénye.

    Kliensek:
    1 db PC Gbites LAN porttal, de a 100-as is bőven elég lenne, nem ez lesz a szűk keresztmetszet, hanem a mobilnet. Alkalmankénti netezésre, emailezésre lenne használva.
    2 db okostelefon: a lényeg, hogy Viber, email, messenger, fb menjen rajtuk. Szüleim használják fel se tűnik nekik, ha kicsit lassabban tölt be valami
    1-3 db ip camera max FHD felbontással

    Igazából én pont az általad is használt Asus RT-N18U routerre gondoltam. Van 2 USB portja, elméletileg támogatja az USB-s mobilnet stickeket, van benne egy alap FTP srever, használtan akár 10 eFt alatt is hozzá lehet jutni.

    Hatótávban milyen ez a N18U? Gyári firmware-ben van WOL funkció? Értsd WAN felől belépek adminként a routerbe és ott rányomok egy gombra ami disztributolja a magic packet-et és ébreszti a PC-t? Itthon egy 1043ND v1-et használok Openwrt-vel és nagyon jól működik a WOL funkció benne. Mondjuk az Openwrt-vel megszenvedtem, így inkább a gyári FW-en maradnék Asus esetében.

    Esetleg az okostelefon USB portján keresztüli mobilnet megosztást ki tudnád próbálni rajta valamikor?

    [ Szerkesztve ]

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    válasz adika4444 #74360 üzenetére

    NAT-olas.viszont valos problema. Akkor ez igy zsakutca:(

    Van vagy hamarosan lesz un. Diginet Aktiv 50 szolgaltatas havi 1000,-Ft-ert. Raadasul ingyen USB stickes midemmel. Abban is NAT-olt ip cim lesz? Asus routereknek mindegy milyen sticket dugok bele? Minddel kompatibilis?

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    Egy vidéki kisvárosban a monopolhelyzetben lévő szolgáltató pofátlanul megemelte a 60/15-os netszolgálgáltatása árát, ezért elgondolkoztunk azon, hogy áttérnénk mobilnetre, konkrétan Vodafone MobilnetXXL- csomagra. Havi több mint 3000,-Ft-tal olcsóbb lenne...

    Jelenleg a vezetékes netet egy Asus RT-N18U osztja, az alábbi eszközök vannak rajta
    - 1 asztali PC vezetékkel
    - 1 ip kamera vezetékkel
    - 2 okostelo + 1 tablet wifin. Ezek közül max 2 van egyszerre használatban.
    Szüleim (mindkette 70 felettiek) használják ezeket az eszközöjet, nincsenek nagy elvárásaik a netsebességet illetően, csak webböngézni, FB-ozni :D , időnként 1-2 youtube videót megnézni.
    + Télen amikor nem ezen a helyen laknak távolról naponta többször belenéznek az itt lévő ip kamera képébe.
    Igényeiket a 60/15-ös net ezzel régi 2,4 GHz only routerrel tökéletesen kiszolgálja.

    Az lenne a kérdésem, hogyha átállunk mobilnetre, akkor melyik irányba menjek:
    A) próbáljak szerezni egy használt USB LTE modemet és tegyem bele a jelenlegi Asus Routerbe,
    vagy
    B) vegyünk egy új routert árban kb TPLink TL-MR6400 férne bele

    A)-tól kicsit tartok, hogy inkompatibilitás lesz Router-LTE stick között, vagy ha nem is lesz kevásbá lesz üzembiztos, mint egy eleve LTE modemes router
    B) kapcsán meg a LTE modem képességeival kapcsolatban vannak kérdőjeleim.

    Tud valaki tanácsot adni mobilnet alapú otthoni net kiépítésében?
    Mire figyeljek, milyen eszközt vegyek? Használt LTE routerekre rámehetek?

    Routerrel kapcsolatban egyébként az alábbi elvárásaim lennének:
    1) dyndns kliens;
    2) port forward konfigurálhatósága;
    3) statikus belső IP címek MAC bindingje;
    4) WOL kliens (ha 2 és 3 üzembiztosan működik akkor ezt el tudom engedni)
    5) router WAN oldal felőli mgmt-je (ha 2 és 3 üzembiztosan működik akkor ezt el tudom engedni, mert azok segítségével fel tudom éleszteni a LAN-on lévő PC-t és RDP-vel elérve PC-n keresztül lokálisan be tudok lépni routerbe)

    Előre is köszi az segítséget.

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    válasz kpityu2 #99873 üzenetére

    Köszi a válaszokat mindkettőtöknek!

    Vodas routereken sajnos nincs UTP port, nekem pedig abból min 2-kell a PChez és az IP camerahoz.

    Ok akkor SIM kártyás beépített LTE modem és router keresek.

    A TPLink TL-MR6400-ről mi a véleményetek? Az TPLink emulatort nézegetve, szerintem tudja azokat a funkciókat ami nekem kell. Kérdés, hogy LTE modeme mennyire stabil és milyen sebességre képes? Ha biztosan hozna egy 50-60/10-15 Mbps-t azzal már elvagyunk.
    Tudom a Voda ottani hálózatátol is függ a sebesség...

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

  • petakpa1

    őstag

    válasz Sanyi.mTs #99934 üzenetére

    Na ez egy nagyon is valid felvetés!

    Egy itteni fórumtárs javaslatára internet.vodafone.net HELYETT standardnet.vodafone.net APN beállítást terrvezek használni utóbbi állítólag publikus ip-t oszt, míg előbbi NAT-oltat.
    Sajár okostelómon a Vodafon-os SIM kártyám APN beállítását má3 át is állítottam kb egy hete a fenti szerint és alkalmanként csekkolom, hogy valóban publikus-e így az ip címem, és az eddigi tapasztalatok szerint igen :).

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

Új hozzászólás Aktív témák