Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • soldierboy

    tag

    Kedves Mindenki.

    Először is leszögezném, hogy nekem semmi közöm sincs az ilyen hálózati dolgokhoz. Amit én látok itthon, egy fehér vastag kábel kijön a falból és a belemegy egy fekete dobozba. A fekete dobozból átmegy egy vékonyabb kábel egy másik dobozba (szerintem ez a router). Ezen a második dobozon van egy antenna is. Ebből a második dobozból egy kábel megy a gépembe, egy a PlayStation 3-ba és egy a nyomtatóba. Viszont nagyon sokszor leáll a net, és ilyenkor ki kell húzni mindkét dobozból a tápkábelt.

    Mit javasoltok? Szeretnék valami új cuccot venni ezek helyére. Főleg a kábeles megosztás a lényeg, mert csak egy laptop használ wifi-t, három másik eszköz meg kábeles netet.

    Hallottam olyat is, hogy valaki úgy torrentezik, hogy a merevlemezt ráköti a routerre, és azon megy a torrent.

    Előre is köszi a segítséget!

  • soldierboy

    tag

    Sziasztok! :)

    Előre is leszögezném, hogy nem értek én az ilyen hálózati dolgokhoz, ezért kérem a segítségeteket. Van egy fekete doboz, amibe egy vastag kábel megy bele ami a falból jön ki, ebből megy egy kábel a telefonba és egy a routerbe. Sokszor elmegy az internet, ilyenkor azt csinálom, hogy kihúzom a kettő tábkábelt és 10 másodperc múlva visszadugom.

    Most úgy érzem, hogy eljött a váltás ideje, mivel a router már nagyon régi. Le szeretném cserélni a routert és, ha van rá lehetőség és szükséges a fekete dobozt (ez furán hangzik.. haha) is.

    Tudnátok valamilyen jó routert ajánlani? :) Lehetőleg ne több tízezer forintba kerüljön. Öt eszközt kéne vezérelnie, közülük 3-4 kábelen menne!

    Előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák