Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Doner

    aktív tag

    válasz JohnnyWeiss #87419 üzenetére

    Sziasztok!

    Valaki erre a furcsaságra tudna nekem magyarázatot adni?

    A routerbe az utp kábelt ami a modemből "jön" azt nem a router wan portjába kell dugni?
    Számomra érthetetlen módon ha abba dugom ahogy kell akkor nincsen internet kapcsolat pl a telefonomon viszont ha az 1. számú sárga portba a kék színű WAN helyett akkor működik az internet..

    Én úgy tudom hogy a WAN porba kell dugni, otthon ennek megfelelően konfiguráltam, ott így működött is. Most viszont a munkahelyem csak akkor jó ha az 1. számú sárga portban van, ami NEM a WAN. Semilyen vezetékes kapcsolat nincsen rajta csak wifire használjuk. Ez mégis milyen beállítás ami ezt okozza hogy nem hagyományos módon működik?

    TL-WR542G

    [ Szerkesztve ]

    Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

  • Doner

    aktív tag

    Sziasztok! Router vásárlásában kérek segítséget.

    ■ Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
    Családi ház 38-as építőblokk (porotherm) 3 szintes, vannak szomszédok
    ■ Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
    4 telefon, 3 laptop wifin, 1db laptop vezetéken, 1db ps4 vezetéken.

    Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
    Nem tudom
    ■ Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
    10 "megabájt" /másodperc sebességgel tudok letölteni maximum jelenleg UTP kábelen keresztül
    ■ Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!
    20 ezer alatt jó lenne, de ha annyiért nincs akkor többért.
    ■ Milyen egyéb igények vannak a routerrel szemben?
    Jelenleg vagy egy tp link router az emeleten a modem mellett ami jó lenne ha lefedné a pincét is de addig nem működik. Ebbe a routerbe van bedugba a ps4 és egy laptop(ezeknek kell vezetéken)
    Azt meg tudnám csinálni hogy kábelt vezetek el ebből és máshol radugok még egy routert de ezt nem akarom mert nekem olyan kell hogy egységesen kezeljék az eszközök a wifit hol mikor erősebb a jel arra csatlakozzanak automatikusan, ne lássák kettő különböző wifi ssid nak az eszközök. Na most egy régi tp link router van jelenleg egyedüli ként a modemre kötve (940n tplink) de fogalmam sincs hogy ez a router támogatja e ezt a funkciót amit az előbb írtam hogy egynek lássák az eszközök és együtt működjön egyv másik routerrel ugyanazon név alatt.
    Leginkább olyan eszközöket szeretnék amik a konnektorba tudják továbbítani a jelet a modemből.
    De úgy hogy fennt ugyan úgy be tudjam dugni a játék konzolt és egy laptopot UTP kábellel. A többi helyre meg konektoron menjen és a vevő eszköz (amit bedugok) önmagában rendelkezzen wifi vel.

    Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

  • Doner

    aktív tag

    válasz Dr.NX #99644 üzenetére

    Köszi, akkor mit vegyek ha 2 egységből álló rendszert szeretnék, és az emeleten lévőbe pedig továbbra is kábellel szeretnék bedugni 2 eszközt? Úgy értem hogy a mostani tp linket azt nem használnám már tovább.
    Ha veszek valamit akkor ezt a routert már nem szeretném használni és bonyolítani vele hanem csak a modem maradna. Ez esetben mit kell vennem? Direkt nem írok akkor árat.

    Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

  • Doner

    aktív tag

    válasz Gubek-Einste #99649 üzenetére

    Üdv!

    A korábban említett Xiaomi Ax1800 mellett döntöttem mert olcsóbb mint az Asus. Ha ezekből kettőt veszek és mesh rendszerben használom (megprobalom majd UTP kábellel össze kötni őket a stabilabb net miatt) akkor később lehet hozzá venni egy harmadik ugyan ilyen eszközt is és akkor az is a MESH része lesz?

    Ha tudnád hogy a gyertya fénye láng, már rég készen lenne az étel.

Új hozzászólás Aktív témák