Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • racskobalazs

    senior tag

    válasz Kapanyél #94395 üzenetére

    Igazából nagyon jól leírtad. Lényegében ez a "minek vezeték, ha létezik wireless megoldás is a feladathoz" dolog.

    Nem kell nekem 10gig, mert alapból a NAS-ban lévő raid nem tudja, és a hálókártya sem, egyik eszközön se, így bőven jó a gigabit környéke.
    Ha meg ezt el lehet érni vezeték nélkül (vagy a 80-90%-át már az is jó), akkor nem bajlódnék a kábellel. De természetesen amíg ilyen 30-50%-ot se érek el néha, addig sokkal inkább megéri kábelezni.

    Viszonylag gyakran mozgatok nagyobb mennyiségű file-t, általában 10-30 giga között (hol több hol kevesebb), akár heti többször.

    Eszközszám tekintetében, ha HomeOffice van, akkor simán lehet, hogy egyszerre ~12 eszköz is van a wifin (jó ebből 3 mondjuk IOT eszköz, pár laptop, telefonok és nem streamelek mindegyiken 4k videót egyszerre :D).

    A VPN teljesítmény pedig azért kellene, mert előfordul, hogy ha elvagyok valahol akkor is kell az itthoni NAS-ról valami, vagy biztonság kedvéért mondjuk feltölteném itthonra is amin épp dolgoztam. S ez mondjuk 20mbit/s-el eléggé kínszenvedés :D

    [ Szerkesztve ]

    Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

  • woodworm

    veterán

    válasz Kapanyél #94395 üzenetére

    "És leírta: a fogadó eszközök is tudják."

    Azt írta, hogy az eszközei 866-os linket tudnak és van egy ax-es eszköze. Az előbbiről próbálnák meggyőzni, hogy az elért 500Mbit/s-os sebesség jó eredménynek számít. Az ax-es telefonnal elért sebesség tényleg gyenge, de ezért pl. nem feltétlenül a routert tenném felelőssé. A beállítások átnézése mindkét oldalon lehet hozhat javulást.

  • dudika10

    veterán

    válasz Kapanyél #94395 üzenetére

    Nem hiszem, hogy demagogia lenne megkerdezni, hogy megis mi a felhasznalas es leirni par peldat, hogy a hetkoznapokban mihez milyen savszelesseg kell.

    Hetkoznapi eszkozokkel jelenleg 150-500mbps a realis vezetek nelkul.
    Termeszetesen eszkozonkent, amirol elobb is irtam.

    Ha havonta egyszer nyitsz meg 15GB-t halozatrol, akkor wifi eseten elfogadod, hogy fele-harmada a sebesseged mint kabelen (ha vallalati dolgokrol van szo ertelmes security mellett, akkor a VPN meg ezt is jol le fogja korlatozni).
    Ha orankent teszed ezt, akkor erdemes ujragondolni a felhasznalasi szokasokat.

    Azert a 10GbE-t nem mondanam elterjedtnek SOHO eszkozoknel.
    Mo. atlag internetelerese pedig olyan 30Mbps. EU atlag sem igazan magasabb.

    Szerk.: Nem, egyaltalan nem megmagyarazni akarom, hogy eleg a szar. Segiteni szandekoztam a kerdezonek, hogy ne kergessen unikornist feleslegesen. :U

    [ Szerkesztve ]

    Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

Új hozzászólás Aktív témák