Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dragon3000

    veterán

    válasz Zebu #87169 üzenetére

    Mert spórolnak vele pár dollárt és kevés embernek kell több, ezt most szorozd fel pár millió tv-vel és rájössz.

    [ Szerkesztve ]

  • dkess

    őstag

    válasz Zebu #87169 üzenetére

    Jaj, ne kezdjük megint ezt a 4K/HDR-DV 60 FPS Atmos -al Bluray Remux -os témát ... :) Egyfelől a kérdező (akinek válaszoltam) nem írta, hogy ez lenne az igénye - másfelől nem is biztos, hogy ilyeneket játszana le orrba-szájba ...

    Nekem speciel elég a 100 Mbps LAN (Panasonic). Ugyanakkor nem tudom nézted-e, hogy milyen hozzászólásra írtam az idézett hozzászólásomat? Erre: [link] . Csak egy-két dolgot emelnék ki belőle:

    - 100+ db WIFI-s okoseszköz,
    - gigabit -es internet és az azt használó következő pontban levő dolgok,
    - tengernyi egyéb felhasználói WiFi -s eszköz full -ra terhelve,
    - szigorúan csak egy db router lehet csak ami mindezeket kiszolgálja.

    Namost, erre eresztenénk rá még plusszban WiFi -n olyan 4K/HDR-DV 60 FPS Atmos -al Bluray Remux -okat, melyekkel egy 100 Mbps -es LAN csati már nem bír? Szerintem akkor lenne csak igazán szaggatás, de úgy "nagyon dúlván" ... :)

    Avagy tegyünk egy próbát azzal a TV LAN csatival a router mellett. Aztán, ha nem elég, akkor úgy is vesz majd egy médialejátszót gigabit -es LAN csatival - de persze az már itt off-topik ...

    (zárójelben: annak a 100 Mbps LAN csatinak kizárólag a streaming szolgáltatókkal kell elbírnia (TV gyártók szemszögéből). Úgy egyébként ezért is kerül be gőzerővel minden ami Nekik kell (pl. AV1, Atmos, AC4 stb. stb.) - és minden repül a támogatási listából, ami meg nem (pl. DTS és annak "deriváltjai" stb. stb.). Másfelől a TV gyártók háta közepére nem hiányzik a tízezer tonnányi kókány videó miatti panaszáradat. Egyébként ezért fog majd a nyakunkon maradni még a 8K érában is a 100 Mbps -es LAN csati - streaming -re bőven sok is ... Egyébként ezzel én sem értek egyet, de ez van ...)

Új hozzászólás Aktív témák