Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • And

    veterán

    válasz gangapurna #16875 üzenetére

    "Ezek szerint ilyenkor csak WLAN eszközzel lehet csatlakozni..."
    Ez nem feltétlenül igaz. Például a DD-WRT firmware által megvalósított repeater-mód valójában kliens-módra épít, amelyhez virtuális AP-k (VAP-ok) rendelhetők. Így mind vezetéken, mint wifi-n lehet hozzá csatlakozni. Ha nem definiálok egyetlen VAP-ot sem (merthogy az nem kötelező), akkor vezetékes kliens marad, hiába van repeater-módba állítva.
    "A routereket AP módban használom majd."
    Ezt nem vágom: AP-hoz másik AP alapesetben nem kapcsolódhat, csak WDS-linken. Miért nem a bázisállomás az AP, és a többi gép a wifi-kliens?? Így a bázishoz minden kliens tudna egyszerre csatlakozni (már amennyiben a bázis antennája le tudja fedni az összes klienst, mint arra korábban utaltam), minden különösebb macera nélkül.
    "Esetleg arra tudsz-e valami okosat mondani, hogy milyen routert hsználjak?"
    Lényegében mindegy, de antennacsatlakozó persze jó, ha van rajtuk. Hogy egy- vagy kétantennás, az a/b/g/n-lite-szabványoknál mindegy, egyszerre úgyis csak az egyik megy, automatikus kiválasztással (ezért nem számít, hogy melyikre kötöd a külső antennát). Full 802.11n-nél a MIMO már bejön a képbe, n-es eszközökhöz egyetlen antenna nem elegendő. Ilyen célra külső, avagy 3rd-party firmware-rel felvértezhető típust választanék, vagy antennával egybeépített komplett kültéri megoldást, ami ugyan drágább, de megbízhatóságban valószínűleg bőven felveszi a versenyt bármely soho-kategóriás eszközzel.
    A "nagy adattömeg" nem igazán pontos meghatározás, ettől sokminden függ. A rádiós sávszél nyilván eloszlik a kliensek között, ez a limit egy linknél mindenképp megmarad. Ha egyidőben csak az egyik kliens felől érkezhet adat, akkor kihasználható a szabvány által biztosított hasznos sávszélesség, például a- és g-szabványú wifi (zavarmentes sáv ill. jó vételi térerő) esetén kb. 20 Mbps.

Új hozzászólás Aktív témák