Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Magi #103037 üzenetére

    Mit értesz azalatt, hogy kifutottak? Az SXT és az LHG két termékvonal, régen megvannak és fejlesztik őket.

    Ezek kombi eszközök, amelyekben van egy bővítőhely, amelyben ilyen kiszerelésben egy LTE-kártya lakik.

    Az LHG beltérre valóban terebélyes, az SXT már messze nem -- nálam is beltéren működik.
    A lényeg, hogy irányított antennájuk van -- az LHG-é ugye NAGYON irányított. :) Ebben pedig behozhatatlan előnyre tesznek szert a botantennás, kis nyereségű beltéri eszközökkel szemben.

    Mivel kombi eszközök, elvben van bennük egy teljes értékű router is, de sokan ezt nem használják, hanem praktikus okoknál fogva csak az LTE-részt tartják aktív üzemben és mögötte saját router/AP/switch kombónak mehet a saját eszköz. Ennek komoly előnyei vannak. Egyrészt az, hogy a saját kombi router használata sokaknak (nekem is) jóval kényelmesebb, mint a Mikrotiké -- amihez meg amúgy is kapcsolni kell AP-ot és switchet, tehát ugyanúgy lehet kábelezni és több eszközt használni.
    A másik nagy előny az, hogy az LTE eszköz és az AP teljesen máshol működik jól. Az LTE kültéren vagy az ablakban jön be jól, a wifit viszont a lakás közepére illit telepíteni, tehát a kettőt nagyon más helyre.

    Nem tudom, hogy a Chateauban mi a jó, nekem éppen az tűnik egy megkötésekkel teli, drága és rossz kompromisszumnak -- a fentiek alapján.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák