Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz #46372352 #88731 üzenetére

    Mármint mit értesz előrelépés alatt? Az 5Ghz sebességben hozhat előrelépést ugyan de közben a hullámterjedési tulajdonságai rosszabbak a 2.4GHz-hez képest. A 1043-ad routered 2.4GHz-es és ha a jelerősséged a legnagyobb gond, akkor a router csere neked nem fog megoldást hozni. (ugyan az újabb eszközökben van beamforming, de azért az se biztos hogy elég változást fog hozni nálad.)
    Amennyit visszaolvastam: ha kicseréled a 1043-ad egy bármilyen vadi új routerre, akkor szinte ugyanott leszel jelerősségben, mint voltál. (Minimális plusz/mínusz eltérés lehet. Tényleg csak minimális.)
    Én először azt nézném meg, hogy a jelenlegi 1043-ad áthelyezésével, pozíció váltásával javul-e a mobil eszközök jelerőssége. Ha ebben nem tudsz jelentős változást elérni, akkor vagy nagyobb antenna kell rá vagy esetleg egy 3-ik WIFI pont, ami a teraszodhoz közel van. (esetleg másik wifi csatorna. Nem tudom, szóba került-e már, hogy társasházi vagy kertvárosi-e a környezet?)
    De ha már 3 AP lenne szükséges, akkor érdemes megnézni, hogy egy mesh rendszer milyen ár/érték arányban jönne ki.

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák