Új hozzászólás Aktív témák

  • dkess

    őstag

    válasz woodworm #85515 üzenetére

    Persze, ha csak erről lenne szó, akkor a számat nem nyitottam volna ki ... Alapvetően 3 változat van: China, valami ottani szolgáltató meg a global. Persze mindegyiket adják mindenféle konnektorral és néhol sem ezt sem a régiót nem tüntetik fel. Jó vadászatot ... Aztán, ha nincs szerencséd, akkor jöhet a hálózati kábel vagdalkozás meg másik csatlakozót bütykölni a végére ...

    Idáig rendben vagyunk, akkor indulhat a firmware vadászat. Itt most nemcsak a 'Mainland China' -s verzióra gondolok, hanen a funkcionalitásra is - ezek hót eltérnek mindegyikben. Aztán arról nem is beszélve, hogy miről lehet mire frissíteni és mire nem. Aztán a temérdek mennyiségű bug. Ezek közül egyesek javításra kerülnek - mások újra előjönnek. Aztán sakkozz össze egy olyan fw -t amiben olyan bug -ok vannak amik Téged nem (annyira) érdekelnek. És ezek között olyanok pl. hogy AP módban DHCP -n nem kapsz IP-t meg ilyen hasonló alap dolgok ... Persze lehet fórumokat bújni, fw -ket próbálni halomban - sokan szeretik az ilyet (ad egyfajta izgalmat vagy közösségheztartozás érzést egyeseknek), de van aki meg nem. Persze mindezt (router firmware) google fordítózni, mert az egyébként még angolul sem tud (a kínai nyelv meg írás meg lehet nem megy mindenkinek perfect) ...

    Árak. Itthoni beszerzéssel drágább, mint egy AX73 ... ÁFA(/vám) csalósan világvégéről (annak garanciális vonzatával a "kriksz-kraksz.com" -ról) meg mondjuk AX50 felett némileg - persze ki tudja mikori érkezéssel. Persze van akinek ez okoz izgalmat, mert akkor érzi "faszagyereknek" magát ...

    Namost én úgy vagyok vele, ha van ami itthoni beszerzéssel (ÁFA -san is) 3 év gyártói garanciával olcsóbb és jobb és e mellett problémamentes, akkor ... Persze azt is megértem, ha valaki meg pl. a fentebb emlegetett "izgalmakra" vágyik, akkor meg "vegye-vigye" ... és persze még a felszínt sem kapargattam meg úgy igazán ...

    Amit írtál adóteljesítményről azt sem teljesen értem abban a kontextusban ... Úgy egyébként erről id meg van a véleményem, de nem húznám tovább, mint a rétestésztát ... :)

Új hozzászólás Aktív témák