Új hozzászólás Aktív témák

  • giorgion

    csendes tag

    Sziasztok!
    Egy ideje olvasgatom a topikot, de nehezen jutok döntésre, és a Ti véleményetekre vagyok kíváncsi. Adott egy ~70 nm-es sorházi lakás 3 szinttel(földszint, emelet, padlás), ahol DIGI a padlásra húzta be az optikát, és oda helyezte a végpontját az 1000Mbps-s nettel. 3 eszközt használok jelenleg: 2db ASUS RT-AC67U (egyik Aimesh router a padláson és a másik mint node a földszinten), és 1 db RT-AC 1200G+ (AP módban az emeleten). A padlásról UTP kábelek vannak behúzva a falban a helyiségekbe, így az eszközök vezetéken kommunikálnak egymással. A kliensek többsége a földszinten(nappaliban) van, ezért ide került az Aimesh node. A jel viszont nem volt elég erős/stabil az emeleten, ezért helyeztem oda az 1200G-s routert, ami már korábban megvolt, mint az Aimesh routerek. Az 1200G sajnos alapból nem képes Aimesh node-ként funkcionálni, így az külön wifi jelet(2,4 és 5 GHz) sugároz. Ezt az eszközt szeretném kiváltani másik ASUS Aimesh képes eszközzel. Illetve ha lenne olyan FW, ami az 1200G-t Aimesh képessé teszi nyilván azt választanám, de nem találtam ilyet. Másik gondolatom az volt, hogy a padláson lévő fő ASUS eszközt helyezem át az emeletre és a helyére egy újabb ASUS eszközt veszek.
    Előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák