Új hozzászólás Aktív témák

  • Enton

    addikt

    Tényállás:

    Van 1 asztali gép és 1 laptop. Van házzá 8mbit thomi net(gyakorlatilag max 740kb/s) eddig szépen megosztódott egy switch-el ha kellet.
    Van eddig egy wifi-s telo hugomnak és a közeljövőben 1-2 héten belül lesz egy wifis már nekem is.
    Plusz néha lesz 1 vagy 2 laptop de ezek kábellel is elmennek, de ha már lesz wiwfi akkor inkább azon menjenek.

    A kérdés. Van itt pár darab olcsó wifis router:

    TP-Link TL-WR340GD - 3600
    TP-Link TL-WR741ND - 4100
    TP-Link TL-WR543G - 4700
    TP-Link TL-WR841ND - 5700

    Lényegi különbséget mit fogok tapasztalni én mint sima felasználó ezekkel?
    Értem azt ezen, miben tud nekem többet nyújtani a 4700-ba kerülő mint a 3600-ért árult darab?
    Van-e értelme pl ezt az 1100 ft-ot rákölteni pluszba?
    A leírások alapján sem látom, hogy bármelyik is lassú lenne ennek a szörnyengyors intrenetemnek a megosztására.

    6000-nél többet amúgy sem adnék bármelyikért is, nem látom értelmét drágábbnak.
    Értelmét talán egy duplaantennás usb-snek látnám ami tudna torrentezni. De gondolom az meg már bőven 10000-es kategória felett van.
    Igazából az TP-Link TL-WR841ND csak azért került bele a listába, mert 2 antennás amiből ha kell egyet megtudnék hosszabítani így át tudnám hidalni az esetleges jelromlást a 2-dik emelet és a földszint közt(sorház).
    Tehát a döntős tudjon kiszolgálni egyszerre 2 wifis telót(ezt 24/7-ben) és 1 laptopot (mikor hogy).

    Én úgyvélem teljesen elég a lególcsóbb is nincs nagy kritérum jelen esetben, de kiváncsi vagyok a véleményetekre.
    Előre is kösz.

    "mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

Új hozzászólás Aktív témák