Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Segal

    veterán

    Sziasztok
    Még tervezési fázisban jár az új gép de már nagyjából tisztul a kép. Elolvastam az összefoglalót de lenne pár kérdésem. Előre is köszönöm szépen a válaszokat :R
    Még nincs teljesen eldöntve hogy a sima vagy az rgb változat lenne e de az igen hogy G.skill.
    Alaplapot pontosan nem tudok írni mert Z390-re váltanék majd ivy-ről de alapesetben Asus-ra voksolnék tehát vegyük alapul a ROG STRIX Z370-E GAMING alaplapot. Processzor hűtőből meg nagy valószínűséggel olyan toronyhűtő lesz ami rálógna a ramra :( . A lényeg hogy erős :D
    Kérdések :)
    1: Úgy tájékozódtam xmp-vel 4000mhz körülire lehet beállítani a ramokat. Tehát a 3200-at röhögve bírnia kéne?
    2: Olvastam az időzítés részt is az összefoglalóba de melyik lehetne mindennapos használatra!! (játék/ki-becsomagolás/videóvágás/netezés stb) a jobb egy 3200 cl14 vagy egy 3600 cl16? Mert árban kb ugyanott vannak.
    3: Főleg 3600 esetén mennyi plusz hőmérsékletet lehet várni a procitól? Az azért már durva tuningnak minősül nálam.
    4: Tudom ezt első sorba nem ide kéne feltenni hanem a hűtős témába (bocsi) de hátha itt is meg tudják válaszolni mert nekem nem egyértelmű. A kiszemelt ram az low profilos vagy rálógna a proci hűtő?
    Még egyszer köszönöm szépen a válaszokat!!

    "Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

  • Segal

    veterán

    Csak megerősítés céljából írok miután beleolvastam a témába és az összefoglalót is átnyálaztam de ha Z390/i9 9900k/1080Ti a terv és G.Skill Trident ram a cél (némi munkára és játékra) Akkor lényegében tökmindegy hogy 3200 cl14/15/16 vagy 3600 cl16-ot vesz az ember? Teszteken kívül hétköznapi használatban semmi kimutatható különbség nem lesz közte? Ha esetleg valamelyik mégis jobb lenne a többinél akkor melyiket ajánljátok? Köszi előre is :R

    [ Szerkesztve ]

    "Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

Új hozzászólás Aktív témák