Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz Gibo #34843 üzenetére

    BIOS update fent van, mindig az aktuális, kéthetente ellenőrzöm. Ezek a modulok bő 3 hónapon keresztül csak 2133-on mentek ebben a deszkában, bármit állítottam, akár a legkisebb dolgot is, már el sem indult a gép (korábbi low-end MSI-ben is csak 2800/CL16 volt, de azért az mindjárt más). Az aktuális verzióval legalább megvan a működő XMP profil (részben) de a geardown kellett neki, és így Cl15 helyett CL20-szal kolbászolok, ami azért minimum bosszantó (pláne, mert ugyanezek a RAM-ok ugyanebben a felállásban simán mennek 8700K mellett natív XMP értékekkel, de ez már egy másik sztori). Az a baj, hogy az eszem azt mondja, legyen a Ballistix, de közben ha meg már frissítek, akkor legyen rendes előrelépés, a 3600CL16 pedig az lenne azért. Plusz, a G.SKILL elvileg az XMP mellett DOCP támogatással is rendelkezik, szóval ha így sem sikerül hozni a natív értékeket, akkor megette a fene. Csak azt sajnálom, hogy nem vettem meg a G.Skill szettet 70 ezer alatt, az ünnepek táján annyi volt (igaz, akkor a ripjaws 3200-at is nézegettem, az meg még olcsóbb volt, így elmaradt a vásárlás végül döntés hiányában). Marad a G.SKILL 3600-as, úgysem cigizek. Remélem, a LED-et ki lehet kapcsolni a bordákon, vagy legalább átrakni hófehérre...).Köszi azért! ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák