Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SBMke

    tag

    Sziasztok,

    Költözés miatt uj projektort szteretnék vásárolni.
    Ami most van : 3mS10
    Ami nem tetszik benne :
    - Már nagyon "fakó" a képe
    - Teljesen lesötétített szobánál is maxra kell rakni a kontraszt - fényességet, hogy látható legyen a kép.

    Ami tetszik benne :
    - Jelenleg 1024x768 felbontásban használom, és nem is kívánom ezt nagyon nagyobbra venni, mivel a filmek terén általában "HD" kat nézek ( xvid - rip ), szóval nekem nem szükséges annyira a FULLHD felbontás.
    Sokkal fontosabbnak tartom hogy a KMPlayer kirakja a feliratot az alsó "fekete csíkra" ami ugye a 4:3 ból ered.

    A kérdésem az lenne hogy milyen projektort javasolnátok ?
    (Lehetőleg olyan valaki, aki ért is hozzá, nem csak hasraütésszerüen. )
    - Árban 300 a max ( esetleg kicsivel több ha van értelme hogy több legyen ), de inkább lejjebb.

    - Hibrid / Led / Laser projektorok mennyire haszálhatók filmnézésre ? Az izzó ideje nagyon szimpi lenne.
    - 3D nem követelmény, bár nem baj ha tudja...

    Várom a segítségeteket, jelenleg az ACER K520 at néztem, de nincs tapasztalatom az "új" projekotokkal, anno a 3mS10 el teljesen meg voltam elégedve ( azóta 1x már égő is volt benne cserélve, de megint már a végét járja.)

    Üdv && Köszi

    -- SBM --

  • SBMke

    tag

    válasz szaszlaci #8899 üzenetére

    ""- Teljesen lesötétített szobánál is maxra kell rakni a kontraszt - fényességet, hogy látható legyen a kép."
    Úgy érted, hogy ezt a két állítót teljesen maxra teszed? – Az úgy igen nagyon rettenetes képet produkálhat, lényegében bármi jobb nála."

    Igen, sajnos már eléggé elöregedett.

    ""Jelenleg 1024x768 felbontásban használom"
    Hogy te úgy "használod", nem sokat számít, mivel ez a gép 800x600-as."

    Igen, ez igaz, de valahogy az 1024*768 at tökéletesen megjeleníti, olvashatóan, viszont ha már feljebb rakom ( 1280*1024 re, akkor már nem annyira jól olvasható a "szöveg".

    ""A kérdésem az lenne hogy milyen projektort javasolnátok ?"
    Mennyit nézed? 100 ezer Ft körüli prezentációsak tudnak kb. 4000 órát."

    Amióta megvan ( kb 6 éve ) azóta 1 lámpa eldurrant kb 2700 nál, valamint a mostaniban van benne 2000 óra.

    ""ACER K520 at néztem"
    220 ezertől indul, vakítóan fényes, és XGA, érdekes választás. (Pedig milyen jó gépet kaphatnál használtan 300 ezres határral.. Vagy újként is. Persze 16:9-est.)
    De ha sok óra kell, akkor igen, ez a hibrid jó lehet. Nem hiszem, hogy képminőségben sokat lehet tőle várni, de a jelenleginél biztosan jobb lesz."

    Ha valamit veszek, akkor az új lesz. Használtat nem veszek.
    16:9 esnél, a felirat a filmre kerül igaz ? Nekem nagyon színpatikus hogy a fekete "csikban" van , emiatt gondoltam hogy maradok a 4:3 nál. Igen, a jelenleginél tényleg nem nehéz jobbat.
    Te személy szerint hasonló árkategóriában mit ajánlanál ? [Jöhet fullhd is]

    ""anno a 3mS10 el teljesen meg voltam elégedve ( azóta 1x már égő is volt benne cserélve, de megint már a végét járja.)"
    Lehet, csak koszos, ezért nem ártana kipucolni, főleg, ha poros helyen laksz. 500 – 1000 óránként."

    Megnézem majd, de biztosan ujat fogok venni.

    Mindenesetre köszi az eddigit is!

    -- SBM --

  • SBMke

    tag

    válasz Turbo73 #8906 üzenetére

    Hali,

    Na nézegettem a hozzá(m)szólásokat, ahogy nézem, mindenki le akar beszélni a 4:3 + LED ről.
    A kérdésem az lenne hogy LCD vagy DLP ?
    Tudom nehéz és mindenki szubjektiven ítéli meg a kérdést, de érdekelne, hogy Ti mit vennétek ?
    Nézegettem egy két külföldi rívjút, és az Optoma HD25 sem tűnik rossznak, vagyis egykét helyen BestBuyt írtak rá.

    Benq W1070 Ennél azt olvastam hogy az átlagnál jobban látszik a szivárvány effekt. !? Van valakinek ilyenje, aki tudna mondani róla valamit hogy milyen használni !?

    Epson TW-EH3200 ez jóbbnak tünik mint a Benq W1070 vagy csak én nem veszek észre valamit!?

    Ti melyiket vennétek ebből a 3 ból ?

    Thx && Üdv

    -- SBM --

  • SBMke

    tag

    válasz yodamastah #8911 üzenetére

    Hello,

    Köszi, bár én félek nagyon ettől a szivárványnyavalyától.
    Jelenleg ugye LCD -s em van ( igaz fakó már mint az állat ) de a pixel pontok nem zavarnak, viszont ha szivárványt nemtom mennyire tudnám tolerálni.

    Az EPSON EH-TW3200 al szemezek, jókat írtak róla nagyon.
    Persze, értem hogy a többinek jobb a képe...

    http://www.trustedreviews.com/epson-eh-tw3200_Projector_review

    Ezt olvastam, és meggyőzőnek tűnt.

    -- SBM --

  • SBMke

    tag

    Na hali all,

    Még mindig nem sikerült döntenem, Ti melyiket ajánlanátok ?

    1: OPTOMA HD25
    1: BenQ W1200
    1: BenQ W1070
    1: Epson Europe EH-TW3200

    Esetleg bármi más.
    Árkategória ~300.000 HUF
    Felbontás 1920x1080
    DLP vagy LCD azt nem tudom eldönteni ( kicsit félek a DLP szivárványától )
    Kép kb 2.5 - 2.8m széles, magasság az mindegy.
    projektort tudom rakni max 5 méterre a faltól ( nem lesz vászon, csak fehér fal ).

    Szerintetek mit csináljak !? Melyiket válasszam ?

    Üdv

    -- SBM --

Új hozzászólás Aktív témák