Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Glomgold

    tag

    Sziasztok!

    Nem rég hallottam a CASIO XJA245-ös LED-Laser WXGA projektorairól,

    (Link, egy magyar oldalon, technikai adatokkal és feltüntetett vételárral, például itt:
    http://vetitovaszon.com/index.php?base=products&type=item&id=335

    melyek az áltatlam korábban megismert, hasonló megoldású LED-es képalkotókhoz képest láthatóan jóval nagyobb, 2500 LUMEN-es fényerejükkel - igaz, a ma elvárható HD követelményekhez képest viszonylag szolid felbontás mellett (1280x800) - lehetővé teszik az otthoni, gyakori (értsd: 1-2 éves) égőcserét-mellőző vetítést.

    Érdekelne néhány tapasztalat ezzel kapcsolatban bárkitől, aki rendelkezik ilyen vetítővel, vagy esetleg használja/használta/vagy eléggé ismeri ezt a típust, ahhoz hogy válaszolni tudjon pár kérdésemre:

    1. Megéri ezt a típust választani "pusztán azért", mert nem kell cserélgetni benne az égőt
    (például összehasonlítva - egy egyéb paramétereiben ezzel nagyjából megegyező, de - égős változattal szemben)?

    2. Képminőségben mire képes (vagy mit nem tud) egy ilyen LED-lézeres DLP képalkotó a többi, hagyományos égős kivitelű vetítőkhöz képest, és mennyire megbízható vetítő minőség terén a CASIO márka?

    3. A zaj és melegedés milyen mértékben jellemző ezekre a típusokra?

    4. Ez a 2500 LUMEN enyhe szobai megvilágítottság mellett is élvezhető képet biztosít (vagyis nem kell teljes sötét egy kisebb (pl. HD ready 720p) felbontású film évezhető megtekintéséhez)?

    5. Ha valaki ismer (akár magyar, akár külföldi) tesztet, amely kivesézi ezt a LED-lézeres megoldást, szívesen fogadok linket (ha nem érzi témába vágónak ezt az igényt akár privátba is!)

    A válaszoló válaszát előre is köszönöm.

    Ui.:
    Ha a valami butaságot kérdezek kérlek, nézzétek el nekem, még elég kezdő vagyok házi-mozi és projektor kérdéskör tekintetében, mivel csak most ismerkedem a témával.

    [ Szerkesztve ]

  • Glomgold

    tag

    Sziasztok!

    Kertben szeretnék vetíteni és ehhez vásárolnék hamarosan projektort, illetve vásznat.
    Szerintetek melyik projektor alkalmas kültéri FILM-vetítésre,
    Tehát moziznék, és kb. alkonyatkor (a fényviszonyok miatt írom le)
    3000 lumen már elég lehet?
    Jó lenne egy üzlet ahol kültéren is napfényben is ki lehet próbálni több gépet.
    És Bp-en tud valaki olyat, ahol - mint szolgáltatás megfelelő térítés ellenében, ellátva szakértelemmel - hajlandóak tervezni nekem vagy bemutatni pár projektort kifejezetten házon kivüli használatra?

    Illetve érdekelne a véleményetek erről a vászonról: [link] Ez egy új-zélandi cég igen borsos árú vetítővászna, kifejezetten kültéri vetítésekhez.
    ehhez hasonló olcsóbban létezik nálunk is vajon?
    (Ez átszámítva kb. 800.000 Ft, de sajnos kötelezően része a vászonhoz eladott vetítő is- komplett-rendszer-megoldásokat árulnak csak...)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák