Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wolfskin

    őstag

    válasz pc360 #44104 üzenetére

    igen, tudom, hogy problémát generáltam vele, de sajnos ez egy kényszerpálya, még azokból az időkből, amikor még nokia címlisták voltak, meg outlookban volt egy csomó kontaktom, meg gmalt használtam levelezésre. és ezeket semmiképp nem lehetett közös adatbázisban tartani, onnan szűrt listákat generálni telefonra, oda vissza szinkronizálni. (a legnagyobb gagyiság, hogy a szinkronizálás alatt azt értik, hogy mindenhol minden meglesz. tehát mind a 4000 cím a ott lesz a telefonon, a gmailban meg a pc-n is). az outlook egyébként csudajó program, sajnos a kiexportált kontakfájlt semmi más nem tudta rendesen olvasni :(

    kontaktok törlése: mondják, hogy amelyik ruhát nem vetted fel egy éve, dobd ki. a címlistákkal azért más a helyzet, ezeket nagy részét tényleg nem használom napi szinten, de bármikor előjöhet, hogy kéne egy gumis, egy nyomda, az összes borágazatban dolgozó ismerős elérhetősége egy körmailre, stb, és ilyenkor jó egy olyan adatbázisban dolgozni, ahova sok megjegyzést fűzhetsz, kivel, mit dolgoztál már, honnan ismered, ki ajánlotta stb.
    ezért szeretném, hogy a pc-n meglegyenek, de a telefonra valóban azt a mondjuk 400-at tettem ki, amit ténylegesen bármikor felhívhatok.

    és akkor még jön az a probléma, hogy folyamatosan újak jönnek hozzá. és még a rengeteg névjegykártyát is át kellene válogatni... (erre van pl az abby BCR, ami meglehetősen jól dogozik, de mi legyen a sok beolvasott adattal, hova mentsem le őket, hol kezeljem egy platformon az eddigiekkel?

    amikor pl. az exportosunk megoldást keresett a sok névjegy kezelésére, azt mondtam neki, hogy legegyszerűbb, ha lefotózza őket, az ACDSee elég jó adatbáziskezelő, legalábbis egyszerű címkézni a képeket, így valamilyen fő szempont szerint mappákba rendeszi őket, de a címkék alapján is könnyen tud keresni, szűrni benne (Sanghaji kiállításról való, Düsseldorfi kiállítás, 2016-os konferencia, gépipar, borászat stb.). Pl ha keres valakit, de csak arra emlékszik, hogy 2 éve beszéltek a Proweinon, stb.meg a fényképben az a jó, hogy kép alapján be tudod azonosítani, felidéz egy csomó hozzá fűzhető infót. ezért szokták leginkább azt csinálni, hogy a névjegy hátuljára írják ezeket mikor, hol, mi volt a téma stb. )

    a gmailre visszatérve, azt a címlistát nem nagyon akarom használni, mert nehézkes, lassú, és online, a gmail nekem max levelezésre kell, mert már bevezetett mail cím (meg enélkül nem megy az android), de semmilyen funkciójukat nem használom, sőt tudatosan kerülöm is.

    tehát az, hogy mindent mindenhova odaissza odamásol, nekem édeskevés, sőt rossz is. max az új kontaktok azonnali biztonsági mentésére használnám, de mivel eddig semmivel nem volt kompatibilis (az androidon kívül) már azt is elengedtem.

    úgyhogy most nagy reményekkel nézek a MyPhone explorerre, ha értelmezni tudja a essential pim-ből kiexportált adatokat. @poirot :R

    @(#44106) Dluinet
    Eredmény: Minden cím és kapcsolat a helyén van. sajnos ez nálam is előfordul (ha nem tiltok idejében minden frissítést és szinkronizálást), és mivel 2 sim kártyát és 3 gmail fiókot használok, mostanra mindenhol minden megvan. és még annál is sokkal több... :W

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

Új hozzászólás Aktív témák