Új hozzászólás Aktív témák

  • LonGleY

    veterán

    válasz ollie #26328 üzenetére

    Elnézést, ha valamit félreértelmeztem volna, de nekem úgy jött le, súlyos butaságokat hordtok itt össze! :] Ezért pedig reagálnék...

    Hallottál-e már a "global" billentyűparancsról? Így hívják azokat a hotkey-eket, amik nem csak az előtérből működnek.

    A foobar2000-et pl. akkor is irányítani tudom, ha az a systray-ben figyel (pause, hangerő, léptetés, tekercsélés, rating stb.). Akár játék közben. Hogy húzol elő bizonyos funkciókat (pl. jegyzetelőprogram > új jegyzet írása), ha nem működne a háttérből is? Basic operációsrendszer skill...

    Egy billparancs ráadásul több programhoz is tartozhat, az intelligensebbek jelzik is, ha az összeakadás gyanúja fennáll. De ritka esetben még értelmet is nyerhet a dolog. Az sem árt, ha a user értelmesen osztja ki őket.

    A Windowsban van olyan mező a parancsikonok tulajdonságainál, ahol billentyűparancsot lehet kiosztani az indításra. Jól néznénk ki, ha előbb meg kellene nyitni a programokat ahhoz, hogy billentyűparanccsal elindíthassuk őket. :]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák