Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Decado

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nem csak processzor, komplett gép vásárlása miatt kérnék tanácsot.

    Ami Fix: HD ready (tehát 1366*768as felbontású) LCD TV mint monitor.

    Amit jelenleg használok:
    Thermaltake Mambo
    tápot most nem tudom fejből, de minőségi, 400 W, viszont 3 éves, hangos :(
    Abit AB9 Pro (i LOVE it!)
    Intel E6300 (1,83)@2,62 GHZ alapfeszen, gyári hűtővel.
    3 GB DDR2 800 MHZ GEIL BLack Dragon
    Gigabyte 3850 512 MB RAM
    2 Seagate HDD (250 és 500 GB)
    ASUS DVD író
    SB Audigy2
    Logitech 710 bill+egér

    Igazából teljesítményben semmi gondom nincs a géppel. Viszont szeretném halkabbra cserélni -mivel a nappaliban foglal helyet-, lehetőleg minél olcsóbban (meg hát már csak 3 éves, ideje váltani). Amire használom: filmnézés, játék (néha FPS meg stratégiai, de elsősorban Aion - na emiatt kell a teljesítmény),és persze munka, munka és munka :D Ami még fontos: az OS Linux, azon belül is Ubuntu lenne.

    Amit megtartanék a mostani gépből az a hangkártya, a videokártya (bár ebben nem vagyok 100%ig biztos, de erre a felbontásra szerintem elég eddigi tapasztalataim alapján), a HDD és a DVD író.

    Amin gondolkodom:
    ház: GIGABYTE GZ-X2 Fekete 460W (nem tudom mennyire halk ez a táp, valakinek tapasztalat esetleg?)
    MB: MSI 770-C45
    CPU:AMD Athlon II X3 405e 2.30Ghz AM3 BOX (nem tudom ezt mennyire lehet alapfeszen húzni, elég a proci a játékhoz vagy nem, de a 45 W fogyasztás tetszik. Viszont kérdés: gyári hűtés cserére szorul-e?)
    RAM: DDR3 PC12800 1600MHz 4GB GEIL BLACK DRAGON KIT2 CL8 (kell 1600 MHz, meg 4GB egyáltalán? vagy elég 2 GB szerintetek?)

    A többi ugye adott :) Ez kb nettó 68 000 FT., sokkal többet nem akarok rá költeni, olyan nettó 75 000 körül húznám meg a határt a gépre. Jelen pillanatban a táp az ami igazán hangos, a HDDt, videokártyát nemigazán lehet hallani. Esetleg inteles konfig jobb lenne?
    Megmondom őszintén az Intel marketingpolitikája miatt most inkább AMD párti vagyok, de ha ebből az árból jobb inteles konfigot (vagy ennél jobb AMD konfigot) ki lehet hozni, meggyözhető vagyok :)

    Érdemes lenne esetleg valami HTPC házat venni, és lecserélni a HDDt notebook vincsire?
    Nem tudom mennyire gyenge pont az a a Gigabyte ház+táp amit kinéztem, de ha van halkabb normál ATX ház, várom az ötleteket.

    Előre is köszönöm a tanácsokat.

    Ez a fránya PC mindig elavul! ARGH! Hova lett a fizetésem?!?!?!?!

Új hozzászólás Aktív témák