Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz gtamate2 #64240 üzenetére

    Ez még mindig nem feltétlenül indokolja azt hogy +10k-t kiadj ezért, hiszen ilyen alapon ahova kevés 3.6 oda a 4 Ghz is.
    Az Ipon jelenlegi árai alapján +11% árért kapsz a K betű nyújtotta extrák mellé +10% órajelet, azaz nagyon sarkítva a pénzeddel lineárisan skálázódik az elérhető teljesítmény. Ezért írtam, hogy megérheti a 4790K olyan embernek is, aki nem tuningolna (ennek az oka nem lényeges), de minél nagyobb teljesítmény kell neki.

    A turbo pedig teljesen felesleges, már lassan a legutolsó program is 4 szálra van optimalizálva.
    Vannak területek ahol ez igaz, de nem mindenhol, és nem lehet ennyire általánosan kijelenteni. Az aktuálisan fejlesztett rendszer teljes fordítása ~25 percig tart úgy, hogy rengeteg időt eltöltöttem a folyamat automatizálása mellett annak optimalizálásával. Az idő körülbelül felében függőségek miatt nem tudok 2-3 magnál többet etetni, de amikor sikerül végre mind a négynek egyszerre munkát adni, akkor is vannak olyan külső lassító tényezők (például a kimeneti fájlok digitális aláírásánál az időbélyegzés), amelyek miatt végig turbón tudnak járni az éppen dolgozó magok. Fordítás után a tökéletesen párhuzamosítható unit teszteknél elvileg futhatna a 4 mag úgy, ahogyan csövön kifér, gyakorlatilag azonban az I/O válik korlátozó tényezővé, és emiatt megint végig tud menni a turbó a dolgozó magoknál.

    Plusz ez még nem indokolja a ASUS MAXIMUS VII HERO alaplapot amit nem láttam még olyan embernél aki nem tuningol.
    Ez nekem is szemet szúrt, és tényleg érthetetlen. Mondom ezt úgy, hogy Z-s alaplapom van nem K-s processzorral, mert ragaszkodtam a hátlapi koax SPDIF kimenethez, és azt nem kaptam meg B/H vonalon.

    Ugyanígy furcsa az a VGA is egy egyáltalán nem játékra szánt gépben.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák