Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Qru

    MODERÁTOR

    válasz Vasinger! #18072 üzenetére

    Q9000-es széria inkább a P45-öt szereti, de ha 400-as fsb tudna a lapod vele akkor is 3,4GHz-en mennél. Noha ez is lehet problémás, mert a P35-ös lapok nem mindig szeretik a feles szorzót tuningnál. 8x400 meg "csak" 3,2GHz, viszont vígasztaljon, hogy a C2Q rendszer szűkkeresztmetje a QPB ami így is 1600MHz-en járna szóval nem is olyan lassú az... Inkább ez mint az i7. Csomó lóvét kidobnál az ablakon feleslegesen. Hidd el, én már megbántam, hogy Q6600-ról i7-re váltottam, mert az is bőven elég volt, i7 feleslegesen erős és drága még.
    Viszont deszkát sem érdemes cserélned mert a Socket T (LGA775) halott platform, és ha cserélnél is nyernél vele kb +200-300MHz-et ami smafu kb.
    Szóval vegyél Q9550-et és próbáld kifacsarni belőle az utolsó MHz-eket is azzal ami van mellé. Ez a legjobb választás sztem ár/érték arányban.
    i5 ugyan úgy zsákutca fejlődés szempontjából, AMD-re nem érdemes váltanod ráköltenél egy valag lóvét a lapcserére meg a proci cserére meg a DDR3-as ramra és nem lenne gyorsabb mert hiába lenne jobban húzható adott esetben annyival lasabb alapból hogy az "enyhén" húzott Q9550 így is szénné veri mindenhol.
    No meg a proci limittől így is távol lennél azért. Megnézed ph!-s tesztekben is 3,3GHz-es Q9550-el tesztelik még a GTX295-öt is. És már nem azért de mikor lesz ilyen erős vga a gépeinkben? Na minimum addig elég a 3,2GHz-es Q9550. :K

    mod: Hűtésed is rendben van, Mugen 2-vel olyan simán fog menni a dolog mint az álom. Túlmelegedés miatt nem kell aggódnod. Haver i7 920-át 4GHz-en 8 szálon terhelve is meghűti rendesen Prime95 alatt is.

    [ Szerkesztve ]

    #nincsbennetarcsi

Új hozzászólás Aktív témák