Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vzsryl

    nagyúr

    válasz general #17113 üzenetére

    Szia!

    Ez nagyon nézőpont kérdése, hogy mi elég valakinek és mi nem. Pl nekem egy 478-as konfig nagyon kevés lenne, pedig a legdurvább gépigényű program, amit rendszeresen használok, az csak a COD4. Számomra az E5200-es procim teljesen elegendő, de 1-2 év múlva már biztosan nem lesz az. Ha ezt cserélném egy Quad-ra (nem fogom úgysem P31-ben), akkor még talán ráhúzhatnék a platformomra 1-2 évet. Jelenleg nagyon úgy tűnik, hogy az alkalmazások a több szálas megoldások felé hajlanak, és nem a brutális órajelek felé. Mondjuk az utóbbi idővel már kivitelezhetetlen lenne.
    Továbbá ott van még a fejleszthetőség is. LGA775 kifutó tokozás, a Q9650-nél nem fog már erősebb proci érkezni bele. Viszont az LGA1366 és az AMD AM3 még több év múlva is jól fejleszthető lesz, mivel tervbe vannak újabb procik ebbe a tokozásba.
    Egyébként sok általános dologra nem elég a 478-as konfigod. Pl kizártnak tartom, hogy HW támogatás nélküli 1080p-t le tudsz vele játszani, amikor még az E1400-as dual-cerkám is akadozva vitte. De ott van még a Vista vagy Win7 is, amik sokkal gyorsabbak core2 procival.

    megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

  • P100

    senior tag

    válasz general #17113 üzenetére

    Én is 6 évig használtam a 478-as konfigomat és csak most cseréltem le 2 hónapja... de nem azért, mert ne lett volna elég, hanem azért, mert beraktam egy erősebb Pentium procit (ha már ingyen jött, miért ne), de a táp nem bírta és azzal együtt az alaplap is elszállt. Nagy nehezen kiköhögtem egy új, 775-ös konfigot (E5200, HD3850, 2GB ram). Gyakorlatilag semmit nem nyertem vele, mert a CoD 4 ugyanúgy fut, mint a 478-assal, HD-t ugyanúgy nézek, mint a 478-assal. Akkor meg mi a fenének? Ja bocs, az új konfiggal már fel tudok rakni 4x-es élsimítást. Azta.

    Ez az új gép vásárlásos láz azoknak való, akiknek egyetlen szórakozásuk a PC játék. A játék- és hardver gyártók nagyon ügyesen összedolgoznak, mindig csak egy kicsivel nagyobb gépigényű játékokat készítenek, ám aki a max. garfikára élvezkedik, annak muszáj fejlesztenie 1-2 évente. Pl. egy 4 magos, 3Ghz-es procit ma is adhatnának 7-8 ezer Ft-ért, de akkor felesleges lenne fejleszteni még vagy 3-4 évig és akkor nem lenne benne semmi üzlet.

    Egy 478-as konfigurációval ugyanúgy meg lehet lenni ma is, mint 10 éve. Aki meg játszani akar, az vegyen Xbox-ot.

    [ Szerkesztve ]

    Harcolj a hazádért, MAGYARORSZÁGÉRT! http://www.erepublik.com/hu/referrer/Hungarian+Soldier

Új hozzászólás Aktív témák