Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Ciripke #66579 üzenetére

    Igen a turbóig (3.9)... a másik meg 4GHz+ simán... mondjuk persze attól is függ mekkora a házad és abba mekkora hűtő fér bele. :)

    Igazából a két gépből kb azonos maximális teljesítmény hozható ki, te döntsd el hogy megéri e neked a felár.
    Mondjuk ha engem kérdezel, én rádobnám akkor már azt a 15 ezret egy K-s 6600-ra, ha meg nem akkor inkább az olcsóbb irányba mennék.

    A Skylake átlagosan 10%-al jobb kb azonos órajelen... tehát a 3.9es az kb annyit hoz majd, mint a 4.3-as Haswell (ahol a proci számít).
    Az a kérdés ITX-ben mennyivel tudnád e fölé húzni... 4.5-4.7GHz... illetve akarod/tervezed e ezt egyáltalán, vagy csak valami moderált tuningot.

    Én azt mondom vagy a Haswell és egy jó hűtő (akár pl egy kompakt víz, ha olyan az ITX ház hogy belefér egy kis radi).

    Vagy pedig Skylake... de akkor viszont már ne azon a 15 ezren múljon. (Fajlagosan/relatíve jobban jársz egy K procival, jobban megtérül a befektetésed, ha azt a picit még hozzáteszed.). És akkor Skylake 4GHz+ on... tuti. ;)
    Ráadásul akkor tényleg jópár évig rendben vagy. (Haswellel is, de Skylake-el méginkább...)

    [ Szerkesztve ]

    Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

Új hozzászólás Aktív témák