Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabesz87

    veterán

    Sziasztok. A prociknál a TDP az lényegében a fogyasztást jelöli? Elolvastam erről egy PH-s cikket, de nekem az ilyen mélységű elemzések már kissé magasak. Csak kíváncsiságból kérdezem, mert jelenleg egy Q8400-et használok, és látom, ennek a TDP-je magasabb, mint pl. egy i5 4590, amit tervezek venni. Tehát a 8400-es többet fogyaszt elvileg? Nem különösebben érdekelnek amúgy a fogyasztási adatok, nem ez a fő szempont, csak kíváncsi lettem.
    4570/4590 között vacillálok amúgy. Utóbbi egy ezressel lenne több (47.990 vs. 48.990, 1 év gari). De a 4570S is ugyanannyi volna, mint a 4570. (vagy a másik eshetőség a 4570 3 év garival 52.500). Teljesítményben gondolom nem jelent akkor visszaesést az S jelű. Szóval a 3 proci közül melyik lenne a legjobb választás? Ár szempontjából nyilván az 1 év garis variáció tetszik. CPU-val még nem volt problémám szerencsére soha. Amúgy a felhasználás célja általános: net+némi játék+3D gépészeti tervezőprogi. Környezet: Gigabyte B85M-D3H, 2x4 GB 1600-as RAM, GTX960 2GB.
    Ja, és egy HyperTX 3 hűtő lesz rajta, ami jelenleg is kiválóan üzemel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák