Új hozzászólás Aktív témák

  • csuzda

    aktív tag

    Sziasztok! Egyik haverom szeretne gépet fejleszteni és eltérő nézeteken vagyunk.
    Jelenlegi konfigurációja:
    i7-7700k gyári hűtővel
    valami profibb tuning alaplap (nem tudom pontosan, én intéztem neki, TALÁN Asus MAXIMUS VIII HERO)
    noname 1x16GB 2400mhz RAM
    EVGA 650 vagy annál nagyobb táp (erre sem emlékszem pontosan)
    monitor FullHD, talán csak 60Hz
    videókártya AMD 6700 XT.

    Az egész gépfejlesztés onnan jött, hogy a bottleneck calculator szerint gyenge a proci a videókártyájához. Pontosan nem tudom mivel játszik, PUBG, Warzone, Fortnite közül valamelyikkel.
    "Intel Core i7-7700K is too weak for AMD Radeon RX 6700 XT on 1920 × 1080 pixels screen resolution for Processor Intense Tasks.
    This configuration has 15.6% of processor bottleneck ."

    Ő mindenképp szeretne erősebbet és először kinézte az AMD 3600-as procit. Neten teszteket nézve kb ugyan az a teljesítmény. Erre azt mondta, hogy legyen akkor R5 5600. Erre azt mondtam neki, hogy én 2023-ban már 6 magos prociban nem gondolkodnék. Hát csak erre van pénze... Max 150et szánna az egészre. Itt már nem értettem, hogy miért akar erről az i7-ről fejleszteni, mert teszteket nézve az OC 7700k-tól az OC 5600 +10 minimum, +20 átlag fps-t hoz egy normálisabb kártya mellett (pl 3080 Ti).

    Én azon a véleményen vagyok, hogy egy jó hűtő (pl: Thermalright Peerless Assassin 120), normális 2*8 vagy 2*16 3600Mhz CL16 RAM és egy CPU tuning meghozná neki azt a sebességet ami még ebben a prociban lenne.

    Nektek mi a véleményetek?
    1. Elég neki még ez a proci a 6700 XT-hez?
    2. Mennyivel lehetne több FPS a R5 5600 procival?

    Válaszokat előre is köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák