Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hyacinto

    tag

    Sziasztok!

    Munkahelyi felhasználásra keresek színes nyomtatót. Egy papírboltot üzemltetünk, jelenleg (baráti alapon) bérelt lézeres nyomtatóval dolgozunk, ritkán de kérnek magas grammsúlyú papírra is nyomtatást (meghívók, ültető kártyák, kuponok stb.). Szeretnénk a fentartási költségeket lejebb vinni, saját géppel dolgozni. Egy tartályos tintasugaras lehet megoldás? Tudnak ezek a nyomtatok olyan minőségben nyomatni mint egy lézeres és akár kb. 250 grammos papírra is? Lehet lassú is, nem szempont a gyorsaság.

    Az Epson oldalán nézelődtem, de valamiért nem találok papírsúlyt megadva, csak méretet...

    Minden segítséget, tippet előre is köszönök! :R :R :R

    Hiába no, nem igazán értek a hardwerekhez. (És a szoftwerekhez sem...)

  • Hyacinto

    tag

    válasz PociAti #16204 üzenetére

    Elsősorban: ezt durván benéztem, köszönöm a helyreigazítást. :R :R :R

    Másodsorban: ismét köszönöm :DDD . Ez így mehetne is az összefoglalóba, hogy az ilyen wannabe nyomdászok is tudják egyből, hogy mi a szitu :B . :R :R :R

    Egy szó mint száz, marad a lézeres, bár gondolkodtam bérlésen is (pigmentes 4 színű Epson) de ott olyan árat mondtak amit nem gazdálkodik ki a nyomtató :(, mivel A3 is volt szó. Bár A4-es méretben erre kaptam egy szuper jó ajánlatot, de akkor meg felmerül ugye a tinta ár kérdése...

    Hiába no, nem igazán értek a hardwerekhez. (És a szoftwerekhez sem...)

  • Hyacinto

    tag

    válasz Boss81 #16206 üzenetére

    Bocs, hogy belevaú de én a helyedben néznék egy 100%-os támogatású (már ha létezik ilyen) lézert használtan, felújítva, garival, utángyárott tonerrel is, de ezt tényleg csak úgy, mint laikus a pályaszéléről :) . Bár ahogy a szakik is írják megeszi/, megeheti a dob egységet, utángyárott dobbal meg nem sok tapasztalat van... De valamit valamiért . Persze ha keveset nyomtatsz és ritkán, valamint takarékosra is állítod, akkor tényleg jó megoldás lehet a tankos gép is ;).

    Hiába no, nem igazán értek a hardwerekhez. (És a szoftwerekhez sem...)

  • Hyacinto

    tag

    válasz HUNited #16208 üzenetére

    Ezért a kommentért jár egy GIGALIKE ! :D Ezt kerestem, mert most a "baráti alapon" bérlés is ilyen, csak nem tudtam, hogy így hívják szaxerűen. :R :R :R

    Hiába no, nem igazán értek a hardwerekhez. (És a szoftwerekhez sem...)

  • Hyacinto

    tag

    válasz PociAti #16210 üzenetére

    Megnéztem, azért is írtam, hogy a tinta költség szerintem magas a lézerhez képest, az értékesítő szerint meg nem :).

    A 10k-s gyári fekete enyhe felkerekítéssel 50.000 forint, az 5k-s gyári színes pedig enyhe lefelékerekítéssel 3*28640. Tehát akkor legyen minden 5k, így akkor 25000 + 85920, vagyis egy oldal (kaposzkodj meg) 22,184 forint :D. A papírt még bele sem számoltam, meg az áramot, meg a munkámat, meg a...

    Illetve sem én sem a vevőim, nem biztos, hogy megvárják, hogy kifollyon a festék a tubusból/tégelyből/tartályból bele a tankba egy cserénél, bár hozzáteszem nem tiszta ez a feltöltés nekem. A lézeres üres toner ki, teli be és nyomtatok tovább, nekem jobban bejön.

    A tintasugaras nyomtatás kiváló minőségéről továbbra sem vagyok meggyőzve ebben az esetben. :).

    Több sebből is vérzik nekem ez a story, pláne azok után amiket írtál.

    Egy mono lézert már vettünk, ha nem fénymásolni kell akkor azzal nyomtatjuk a hozott/küldött anyagokat mert gyorsabb és olcsóbb. De a színesre is kéne valami megoldás, mert a mosta bérelt nyomtatónk úriemberek közötti egyesség alapján, illetve ugye TÜSZ keretében van nálunk. Egy öreg, néha már makroncoskodó Konika Minolta Bizhub c203-ról van szó. Megette már a kenyere javát, ez-az-amaz le is van már törve róla, a szervíz már szinte két-három havonta vendég nálunk :). Nagyon szívesen vissza adnám már a gazdájának, akkor is ha megsértődik, és egy normális géppel dolgoznék.

    Ha van konkrét lézeres max. A3-as színes gépre és bérbeadó cégre javaslatod/ötleted/tipped, vágj hozzám egy privátot kérlek. Vagy ha csak gépre akkor az persze jöhet ide is.

    Harmadszor is köszönöm! ;) :R :R :R

    Hiába no, nem igazán értek a hardwerekhez. (És a szoftwerekhez sem...)

  • Hyacinto

    tag

    Nos, akkor hátha "vannak akik már őrült nagy energiát toltak a számukra leginkább passzoló megoldás megtalálásába". :)

    Magas grammsúllyal is megbírkózó (akár. 300g/m2), kiválóan és színhelyesen dolgozó, (talán írnom sem kell de) színes, max. A3-as méretű lappal operáló irodai nyomtatók keresek. TÜSZ keretében válogatnék.

    Előre is köszönöm a válaszokat!

    #16212 PociAti:

    "A tipp nem rossz"! A szomszéd nagyvárosban két partnerünket is meglátogatom a közeljövőben az egyik nyomda, a másik látvány nyomda. Ők biztos tudnak valami okosat mondani ;).

    Hiába no, nem igazán értek a hardwerekhez. (És a szoftwerekhez sem...)

Új hozzászólás Aktív témák