Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szasza_1

    senior tag

    Sziasztok!

    Canon G3411 (46eFt) és Epson L4150 (68eFt) között vacilálok. A4-es fotók szegély nélküli nyomtatására kellene.
    Itt olvastam, hogy a Canon nyomtatófeje rövidebb élettartalmú. Ez mit jelent, hány tank tintát tud elnyomtatni? 4-5 töltésnél nem hinném, hogy többet menne a nyomtató az elkövetkezendő években.
    Az Epsonban fotó nyomtatásnál a pigment alapú fekete rendesen el tud keveredni a színesekkel?
    Epsonba láttam maintenance box-ot, ilyen van Canonban is, vagy azt a 4-5 töltést amúgy is kibírja a festékpárna?
    És a legfontosabb, ti melyiket vennétek meg fotó nyomtatásra?
    Köszi előre is!

  • szasza_1

    senior tag

    válasz Cyrin #14091 üzenetére

    Ahogy nézem, a Canon G3411 legalább 2 évvel korábban kijött, mint az Epson L4150. Ez számíthat?
    Illetve még annyit néztem, hogy a piezó fej pontosabban tudja adagolni a tintát, és talán beszáradásnál is hatékonyabban tudja tisztítani. Ez talán hosszú távon jól jöhet...

  • szasza_1

    senior tag

    Közben még pár dolognak utána jártam. Nagyon hivatalos utalást nem találtam rá, de úgy látom, hogy a 4 tintás Canon G sorozatban is a fekete pigment alapú, úgy mint az Epson L4150-től. Tehát valószínűleg fotó nyomtatásnál a Canon sem használ feketét. A Canon G3411 (46eFt-ért) mellett döntöttem, hiába tűnt időtállóbank az Epson (piezó fej + maintenance kit pár ezerért), valószínűleg a Canon is ki fog bírni 1000db A4-es fotót.
    Illetve egyértelmű adatokat nem találtam a legkisebb cseppméretre, de több helyen utaltak rá, hogy színesben a Canon 2pl-t is tud, feketében 5pl-et (az Epsonok 3-at). Ezt úgy hozza létre a Canon, hogy vannak kisebb fúvokák a szines fejen, meg nagyobbak, és azért is van sokkal több fúvóka a Canonnál.
    Canonnál nincs karbantartó csomag, viszont úgy tűnik, hogy a nyomtatón található gombok kombinációval lehet resetlni a használt tinta tárolót. Cserét még nem néztem, mennyire bonyolult. Epsonnál ez mindenképpen jó, hogy egy csavarral cserélhető ez a használt tinta tároló.
    Illetve a Canonnál is azt írták, hogy készenlétben annál is visszafolyik a tinta a csőben, üres marad a nyomtatófej, és az 1. nyomtatás előtt tölti fel ismét a fejet. (Hátha valakinek hasznosak ezek az infók...)

  • szasza_1

    senior tag

    Kipróbáltam a Canon G3411-et. Sima papírra ennek tűnik a legjobbnak a nyomata. Az Epson L310 színes nyomata sima papírra nagyon pöttyös volt, és fotópapíron is rendesen lehetett látni a tintacseppeket. A Brother DCP-T510 pedig mind szöveg mind színes nyomatnál nagyon elmarad, az szinte vállalhatatlan.
    Ennél a Canonnál a szöveg egész jó, még vázlat minőségben is. Sima papírra színes nyomatnál a pöttyök nem látszanak, szépek az átmenetek, de nagyon messze van egy színes lézertől. Sokkal fakóbb a nyomat, mint egy lézernél. És ráadásul szegély nélküli módban sima papírra csak normál minőségben lehet nyomtatni.
    Lidl-ös fotópappírra (1800,-Ft 50db A4-es) kiválló a nyomat. Nem tudnám megmondani, hogy nyomtatva lett-e, vagy laborban előhívva, sőt, sokkal élesebb, mint a laboros előhívás. Sötét területeken is megmaradnak a részletek, világosabb területek sem látszanak a tintacseppek, teljesen homogén a felület. Nagyon tetszik. (A régebbi nyomtatókkal is erre fotópírra nyomtattam, a legrégebbi már 4 éves nyomat, és semmi fakulás nincs rajtuk, pedig nagy része a nappaliban van kirakva.)
    Viszont ez a hétszegmenses kijelző a nyomtatón még 2017-ben is (amikor kijött ez a nyomtató) elég vicces lehetett, nem hogy most.

Új hozzászólás Aktív témák