Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SaGa59

    őstag

    válasz tubeamp93 #14267 üzenetére

    A CISS a „házilagos” megvalósítása az utóbbi években megjelent „nagy” vagy „külső” tartályos megoldásoknak. Nem kis kapacitású patronokban, hanem nagy tartályokban tárolják a tintát. A régi nyomtatók közül elég sokhoz kifejlesztettek ilyen technikát, a beszerelésük sem ördöngősség, de azért igényel némi mechanikai és szerelési gyakorlatot és nagyon nem mindegy. pontosan hogyan szereled be, mert a folyamatos hajlitgatás, ha valamit elmértél, gyorsan tönkreteszi a tintacsöveket, ami egy nagyon tintás nyomtatót eredményez.
    Hátrányuk, mint minden tintasugaras nyomtatónál: legalább hetente egy oldalt ki kell nyomtatni, hogy ne száradjon be a fej. A HP tipikusan hővel működő (felforralja a tintát és a létrejött nyomás spricceli ki a tintacseppet) fejeket használ, így hamarabb „elöregszik”, mint az epson vagy a brother piezoelektromos fej. Amit megvettél, azt írtad, kifogyott a fekete szín. Tényleg csak ez a gond, vagy beszáradt a fekete fej? Nagyon nem mindegy.

    STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

  • PociAti

    senior tag

    válasz tubeamp93 #14267 üzenetére

    A barkácsolt CISS csak leírás alapján tűnik jónak, ha elhallgatják a hátrányait. Az Epson vezette be a tintatartályos nyomtatókat, de a régi patronos konstrukcióról való átállás náluk se ment zökkenőmentesen. A tartályból nem olyan egyszerű levegősödés, szivárgás nélkül eljuttatni a tintát fejbe.
    CISS esetén kevés sikeres hosszútávú tapasztalatról lehet hallani, jellemzőbb a tintafolyás, levegősödés, kínlódás, stb. Szerintem a barkács CISS nem éri meg az árát, azt a pénzt inkább egy új (tartályos) nyomtatóra kell félretenni.

Új hozzászólás Aktív témák