Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • smallmer

    őstag

    válasz Solyom88 #10377 üzenetére

    Igazából most már csak 3 nyomtató van amit úgymond kinéztem.
    leírom, hogy milyen szempontokat néztem és estig döntenem kell.
    1.HP DeskJet Ink Advantage 5575 - most edigitalban durván 27ezer forint.
    Ennél ugye 2 patron van, egy fekete és egy színes.
    A fekete patron ára: 4516Ft és 1 patron 600 oldalra elég, ami 7,52Ft-os árat jelent oldalanként 5%-os lefedettséggel
    A színes patron ára: 3861Ft és 1 patron 300 oldalra elég, ami 12,87Ft-os árat jelent oldalanként 5%-os lefedettséggel
    A fotó nyomtatás minőségéről nem tudok nyilatkozni, a felbontása: 4800 x 1200 dpi , mennyire lehet ez éles?
    A fekete nyomtatás jóval kisebb felbontású mint a többi konkurens gépé: 1200 x 1200 dpi.
    wifi van kétoldalas nyomtatás van. Igazából azt nem tudom, hogy a fekete nyomtatás minősége milyen lehet a kis felbontás miatt, illetve, hogy megéri-e ez a patronos verzió.

    2.HP DeskJet Ink Advantage 5645 - 35360Ft
    ugyanaz mint az előző, csak van memóriakártya olvasó+pendrive

    3.Brother MFC-J4420DW - 45810Ft
    A fekete patron ára: 7837 és 1 patron 1200 oldalra elég, ami 6,53Ft-os árat jelent oldalanként 5%-os lefedettséggel
    A színes patron ára: 14460Ft és 1 patron 3600 oldalra elég, ami 4Ft-os árat jelent oldalanként 5%-os lefedettséggel
    Az A3 nyomtatás nem biztos, hogy ki lenne használva, de nincs olyan belőle aminél nincs A3.
    A nyomtatás minősége jóval több mint a HP-nál: 6000 x 1200 dpi mind a fekete mint a színes.

    még egy nyomtatót nézem az EPSON XP-610-et de sehol nem lehet kapni, úgyhogy egyelőre az kilőve. Holnap mindenképp meg kell vásárolnom.

    egyébként mint írtam, fontos hogy wifi-n működjön a nyomtató, legyen automatikus kétoldalas nyomtatás illetve szép képet csináljon, olcsó legyen a fenntartása.

    ezek közül melyik a legjobban javasolt?
    ja és az mennyire igaz, hogy az utángyártott patrontól hamarabb tönkre megy a nyomtató? :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák