Új hozzászólás Aktív témák

  • kirkri

    addikt

    Mivel elhalálozott a nagyon jól bevált Brother nyomtatóm, így másik után kell néznem. Szegény szinte csak utángyártott tintával volt használva, bár nem a leggagyibb fajtával. (be is táraztam belőle bőven, most a nyakamon maradt kb. 4 garnitúra :) ) Fényképeket nem szándékszom nyomtatni az új nyomtatóval, ahogy a régivel sem tettem. Szinte kizárólag dokumentumok lesznek rajta nyomtatva, így igazából egy legegyszerűbb tintasugaras is megtenné, de mivel egy évben pár alkalommal tuti akkor kell szkennelnem, amikor nincs a közelben szkenner, így multifunkciósat akarok venni.

    Számomra a legfontosabb szempontok a következőek:

    - multifunkciós
    - wifi
    - duplex
    - 30k értékhatárig

    Első körben még számított az is, hogy jó áron tudjak hozzá venni utángyártott kazettát, aztán ez a végére megváltozott.
    Elkezdtem olvasgatni a fórumot és 3 típus körvonalazódott, amelyek, ha őszinték akarunk lenni nagyon hasonló modellek:

    Canon Pixma MG5350
    Epson SX535WD
    HP Deskjet Ink Advantage 5525

    OIvastam rendületlenül a topikot, az utolsó legalább 600 hozzászólást átnéztem, és arra a megállapításra jutottam, hogy gyakorlatilag pártatlan véleményt itt nem fogok kapni.
    A fórumban két márka képviselői vannak jelen (HP, Epson), akik szinte kizárólag a saját márkájukat ajánlják és a másikét becsmérlik. Egy dologban egyetértenek, hogy a Canon az szar. (Mert azt nincs aki védje. :D)

    Lássuk pro és kontra:

    HP:

    Pro: Nagyon gazdaságos az Ink Advantage árazás miatt, eredeti festékkel a legjobb árat produkálja
    Kontra: Beetetik a vásárlókat és majd megemelik az Advantage festékek árát (nem saját véleményem)
    Kontra 2: Nagyon botrányos garancia

    Epson:

    Pro: Piezo rendszerű nyomtatás, aminek következménye, hogy a fej nagyságrendekkel tovább bírja, mint a HP és Canon modelljei.
    Pro 2: Létezik hozzá jó áron utángyártott festék. (persze az utángyártott festék ebben a topikban ördögtől való. ;] )
    Kontra: Nagyon sok festéket használ, egyáltalán nem gazdaságos

    Canon:

    Mivel ezt a márkát senki nem képviseli itt a fórumban, így gyakorlatilag semmi jót nem olvastam róla, pedig a külföldi fórumokban szeretik.

    Ezek után arra jutottam, hogy nem szabad nyomtatót venni, mert mindegyik egy rakás... ;]

    Azonban nyomtatóra mégis szükségem lesz, de végül egy olyan gazdaságossági szempont fog dönteni ami nem publikus. :D

    Komolyan nem lehet ebben a fórumban egy olyan légkört kialakítani, hogy a szerencsétlen betévedt fórumozó gyorsan hasznos információkra tegyen szert arról, mit is érdemes megvenni?

    [ Szerkesztve ]

    21 éve a Prohardveren! ™

Új hozzászólás Aktív témák