Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cptmorgen

    újonc

    Sziasztok, szeretnék segítséget kérni illetve tanácsot notebook vásárláshoz. Külföldre fogunk utazni és itthon kell hagynom a pc-met, szóval szeretnék rá egy alternativát amin tudok játszani:) Tisztában vagyok mennyi egy gaming pc , de szeretnék valami olcsóbb megoldást találni ha van.:)
    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Február
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    200ezer Ft körül, esetleg még felsőhatárnak 260ezer
    (3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
    Játék
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Tera, LoL, CS:GO
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    Matt, 15 vagy 17, felbontás ha lehet minnél jobb, full hd lenne az ideális
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Utazás közben nem használnám
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Windows mindenképpen, 7 vagy 8.1 támogatás kellene
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Tárhely 500giga HDD ideálisan, Ramnak 4 giga , Optikai nemfontos
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Webkamera kellene, de ha nincs nem gond
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Újban gondolkozok, de ha van ilyen használtba is , ránéznék:)

    Remélem nem zagyváltam nagyot, kihangsúlyoznám nem értek túlságosan a notebookokhoz, pontosan ezért kérek segítséget :) válaszokat előre is megköszönöm :)

  • cptmorgen

    újonc

    Fú köszönöm a gyors választ, nagyon szuperül néz ki igy első ránézésre, pont ilyesmire gondoltam. :) Még egy olyan dolgot szeretnék kérdezni, hogy merre érdemes manapság notebookot venni. Fura kérdés de úgyértendő netről rendeljem meg vagy van esetleg valami ajánlott bolt ( Boltnak hely ha fontos akkor Miskolc-on keresnék)

Új hozzászólás Aktív témák