Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsoltnyiri

    tag

    Sziasztok!

    A nővéremnek kellene új notebookot venni, és ebben kérném a segítségeteket. A keret nagyon maximum 150e lenne. Otthon lesz használva hálózatról 99%-ban (csak az új lakásában nem fér el kényelmesen asztali gép). Alap dolgokat kellene szépen vinnie: 720p film, tartalomfogyasztás, esetleg néha egy kis sims 3 (vagy 4, vagy hol tart most :D), esetleg TV-re kidobva tudjon 1080p-t is kényelmesen vinni. Ehhez gondoltam elég egy i3, vga tekintetében viszont úgy voltam vele azért nem árthat egy 840/940, 4 giga ram, 1366*786, és 15.6os méret. Ezek fejében 2 notit néztem ki:
    ASUS X555LB-XO053D
    ACER Aspire E5-572G NX.MQ0EU.020

    Az Acer mellett szól a valamivel erősebb proci, ami ugyan többet fogyaszt, de ez nem olyan fontos mivel nem lesz hurcibálva sokat. És hogy kivehető az aksija.
    ASUS mellett, hogy újabb minden tenkintetben, 5. generáció proci, 940M vga, amik lényegesen kevesebbet fogyasztanak, ami a hőtermelésre viszont jó hatással lehet. GOndolom ilyen belépő szint esetén kb. mindegyik hűtése hulladék, így kicsit növelhet az élettartamon ha nem termel sok hőt. 940 minimálisan erősebb, a noti szerinte szebb (ez nála szempont :D), valamint én az ASUS márkában jobban bízom. Viszont, a hatalmas minusz a nem kivehető akksi. Ezt otthon, hogy használva az ember? hálózatra dugva folyamatosan süti szét felslegesen, vagy folyamatosan azzal szórakozik, hogy megvéágja h lemerül, tölti és így a végtelenségig? Mennyi idő alatt döglik meg egy ilyen folyamatos hálózaton? Ráadásul gondolom aranyáért cserélik..

    Szóval ez a nagy dilemmám, örülnék ha tudnátok segíteni a döntésben, és esetleg ha van jobb vétel ennyiért újonnan annak is. Intel/nvidia párti vagyok, de ha valami bomba vétel amd akkor attól sem zárkózom végülis el.

    [ Szerkesztve ]

  • zsoltnyiri

    tag

    válasz Khelben #92185 üzenetére

    Ennek a HP-nak kivehető az aksija szétszerelés nélkül? (HP Pavilion 15-p051sh). Világos, hogy talán egy intergált gpu-val is eltengődne, de jövőtállóság miatt gondoltam ártani nem ártana.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák