Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kuta94

    csendes tag

    Szeptemberben megkezdem felsőfokú tanulmányaimat gépészmérnökként, és laptopot szeretnék vásárolni. Ezekre a programokra lesz szükségem tudomásom szerint:Autocad , Edgecam , Solidworks . Milyen laptopokat ajánlotok? Fontos lenne a teljesítmény (legalább 4GB ram, megbízható VGA, egy jó proci ) , a garancia ( legalább 2-3 év ) , hogy jó legyen a hűtése , hogy megbízható legyen. Ár kb: 150.000 Ft . A segítő válaszokat előre is köszönöm!

  • kuta94

    csendes tag

    Szeptemberben megyek gépészmérnök képzésre és laptopot szeretnék vásárolni.
    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Augusztusig legkésőbb .
    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    170.000 körül
    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
    Autocad, Edgecam , Solidworks, alkalmankéntti játék bár nagyobb gépigényt igénylő játékkal ( nem max grafikán).
    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
    Mint már említettem alkalmanként, de azért egy Sniper Ghost Warrior 2 közepes minőségen szépen fusson.
    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
    Szerintem mint mindenki másnak, mindkettő fontos. :)
    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
    Jó lenne ha megoldható lenne otthoni utólagos bővítéssel.
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
    15,6"
    (8) Notebook tömege?
    Nem számít.
    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    Nélküle.
    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    Min. 500GB HDD, min. 4GB RAM, optikai meghajtó kéne.
    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    HDMI, USB portból legalább 3 db, ezekből legalább 1 db USB3-as, webkamera.
    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
    Az említett programok és játékoktól függően amit javasoltok.
    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
    Nem nézegettem még, hozzátok fordultam tanácsokért legelsőnek, jöhet minden ami jó . :P
    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    Ha új a gép az pozitívum, de ha használtan megtudok venni egy sokkal jobb gépet ugyanannyiért, akkor nem kérdés hogy a használtat választanám ,de ne legyen fél évnél idősebb, és legyen hozzá még legalább 1,5-2 év garancia.
    Várom a javaslatokat ! :R

  • kuta94

    csendes tag

    Sziasztok !
    Szerintetek melyik a legjobb választás a Lenovo notebookcsaládból a 140-170 e Ft-os árkategórián belül ? Tervezőprogramokat használnék (Autocad, Edgecam, Solidworks), néha játszanék vele, szóval egy középerős proci és videókártya megfelelő lenne, meg 4 Gb RAM vagy picit több. Garancia legalább 2 év. Nem kell nekem erőmű, csak egy kis megbízható gép amivel boldogulni tudok fősulin! Köszi a válaszokat ! :R

  • kuta94

    csendes tag

    Sziasztok!
    Ezzel a laptoppal ugye nem nyúlhatok mellé ?[link] Fősulira készülök, kell egy megbízható gép, ami elbír pár tervezőprogrammal ( Autocad, Solidworks , Edgecam), ami remélhetőleg nem fogja megadni magát 3 év után sem normális használat mellett, és amivel néha tudok egy picit játszani jobb játékokkal ( persze nem max grafon).SSD-t később vennék bele. Esetleg akinek van ezzel a típussal kapcsolatban tapasztalata vagy hasznos infója, kérem ossza meg velem, de ha ti is csak jót tudtok róla mondani, a hétvégén megveszem :) Köszönöm előre is a hozzászólásokat! :R

Új hozzászólás Aktív témák