Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ojojoj0213

    csendes tag

    hali, sziasztok!
    szeretnék a nagyon közeli jövőben új laptopot vásárolni. az erre szánt maximális kreditem 160 000 magyar forintos. a gépezet játékra lenne (, ha ilyen árban már kapni GÉMER masinákat).
    pár típust az üzletben, ahol szaglásztam kizárattak velem. ilyen pl a Fujitsu Siemens (de ilyet már nem is igen kapni, mert külön váltak és úgy tudom, hogy a Fuji az utóbbi időben magára talált, szóval ezzel a márkával nincs gondom), a Thosiba, a HP valamint az Asus.
    fontos lenne, hogy a gépezet Core i3-nál kezdődjön és nem vennem zokon azt sem, ha dedikált vga is lenne benne (úgy tudom, hogy a dedikált az integrált ellenkezője). 4 GB DDR3-as ram szerintem elég bele. HDD-ként pedig majdnem teljesen mindegy, 500GB felett legyen, dokkolóval külsőként lesz használva, mert a lapiba SSD-t szánok.

    előre is köszöntem a segítséget!

  • ojojoj0213

    csendes tag

    sziasztok!
    a téma adott, szeretném megvenni életem lapiját :)
    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - november 5-10 közt
    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban? - 160K
    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…) - mind
    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? - főként CoD. azon belül 2-től felfelé de érdekelnek az új NfS-ek valamint Fifa legújabbja
    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? - mindőség
    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! - igen, a 160K-n felül egy 128-asat
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? - 1280×800 vagy nagyobb, fényes
    (8) Notebook tömege? - max 3-4 kg
    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? - nélküle
    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? - (6)-os pont, 4GB, DDR3-as illetve igen szeretnék bele optikai meghajtót
    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) - webkamera
    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? - igen (4)-es pont
    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) - eddig csak márkák vannak, Fujitsu, Acer, Levono
    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? - csak és kizárólag új, minél több év garral.

    előre is köszönöm :R

  • ojojoj0213

    csendes tag

    hali, szeretnék új lapit venni, szaglásztam és íme a 3 kiszemeltem:
    Fujitsu lifebook nh532 silver 169,5K : i3 3331M-4GB DDR3-750GB-GT 640 2GB-8 cella

    Asus x450cc-wx037d 14" 179,6K : i7 3537U-4GB DDR3-500GB-GT 720 2GB-4 cella

    Acer e1 570g 53334g 75mnnk 164,6K : i5 3337U-4GB DDR3-750GB-GT 720 2GB-4 cella

    melyikkel járnék a legjobban és miért?
    előre is köszönöm!

  • ojojoj0213

    csendes tag

    válasz dunc #47933 üzenetére

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - november 5-10 közt
    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban? - 160K
    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…) - (B)mind(/B)
    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? - főként CoD. azon belül 2-től felfelé de érdekelnek az új NfS-ek valamint Fifa
    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény? - mindőség
    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped! - igen, a 160K-n felül egy 128-asat
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt? - 1280×800 vagy nagyobb, fényes
    (8) Notebook tömege? - bírjam el :D
    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle? - nélküle
    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót? - (6)-os pont, 4GB, DDR3-as illetve igen szeretnék bele optikai meghajtót
    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…) - (B)webkamera, valamint nem extra de ragaszkodok az intel procikoz(/B)
    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást? - igen (4)-es pont
    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk) - #47932
    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új? - csak és kizárólag új, minél több év garral.
    előre is köszönöm

  • ojojoj0213

    csendes tag

    Heló, mindenki!
    Noti vásárlás előtt állok, mit itt szinte mindenki.
    A két kiszemeltem meg is van, ezek akadtak fent a szűrőn.

    Fujitsu Lifebook NH532 Silver 17,3"
    Intel® Core™ i3-3110M (2.40 GHz, 3MB,)
    4 GB DDR3 1600 MHz
    NVIDIA® GeForce® GT 640M LE 2GB DDR3
    750 GB HDD
    17,3" HD+ LED matt 16:9 (1600 x 900)
    8 cellás akkumulátor

    és

    ASUS X450CC-WX037D 14"
    Intel® Core™ i7-3537U (2.0 GHz, 4MB)
    4GB DDR3 1066 MHz
    NVIDIA® GeForce® GT 720M 2GB
    500 GB HDD
    14" fényes, (1366 x 768)
    4 cellás akkumulátor

    Több kérdés is felmerült bennem. i7 vagy i3 ? GT 640 vagy GT 720? 8 vagy 4 cella?
    Mindkét CPU 2 magos 4 szálon de az i7 mégis csak i7, a VGA erősebb az Asusban. És még ott van az akksi is, a Fujinak kétszer annyi cellája van. Nem tudom, hogy ez igazából mit is jelent üzemidőben?
    Szeretnélek meghallgatni Titeket, hogy van-e személyes tapasztalat a két géppel, vagy a két márkával kapcsolatban. Melyikkel járnék jobban? VAGY, ha esetleg van más lapitopi, ami hasonló ezekhez árban és teljesítményben meghallgatom.
    Köszönöm előre is!!!

    [ Szerkesztve ]

  • ojojoj0213

    csendes tag

    válasz Chaser #48795 üzenetére

    az nálam nem volt szempont :B akkor azt mondod, hogy jobban járnék a Fujival?

Új hozzászólás Aktív témák