Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TAKÍÍ

    tag

    Mondjatok nekem alsó kategóriás Matt képernyős Notebookokat.
    Én úgy láttam, hogy sok esetben ez inkább a jobb felsőbb kategóriára jellemző tulajdonság. Én most itt a 100-140k közötti árkategóriára gondolok.
    Kinéztem két lapost, amik kinézetre nagyon bejönnek: az egyik a Dell Inspiron 3521 [link]
    A másik ASUS_X551CA-SX130D
    [link]

    Fő felhasználási terület internet, Office. Játszani nem játszok rajta. Az alap grafikus teljesítmény nekem szerintem bőven elég. A lényeg a win 8 jól fusson rajta. Később lehet vennék bele egy SSD t. Ha van HDMI kimenet az jó. 500Gb winyo bőven elég. DVD író elvileg nem baj ha nincs.

    Amiket fent írtam felül azokkal csak az a bajom, hogy nem matt. ( Legalábbis én úgy tudom)
    1) Az általam írt két lapos mennyire jó?
    2) Van e hasonló paraméterekkel rendelkező gép matt monitorral? mondjuk max 140-150k ig. ( JA természetesen Win nélkül.

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    válasz Mikulásbá #69678 üzenetére

    Greentea: Köszi a linket. Nézelődök.
    Mikulásbá: a Lenovo ennyire jó? Ez engemet meglepett. Csomószor látom mostanában, hogy Lenovo t ajánlanak. Régen pedig mindenki a Dell re esküdött. Ezekszerint akkor bátran lehet Lenovo-t is venni? (vagy akár jobb mint a DELL?
    Ez most komoly kérdés. Sose volt még notebook om. ÉN a HP, Dell, Asus, felé mertem csak nyitni.

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    Sziasztok!

    Húgomnak kéne egy notebook. Sajnos épp tönkrement az előző és 1 hónapon belül kellene egy.

    Keret: 90-130 k, mindenképpen újat. Sajnos nincs több ennyi az annyi

    Használat: filmek, netezés, youtube, semmi komoly. A gép többnyire otthon lenne, a hordozhatóság nem fontos szempont, így az aksi se az. (kvázi nincs is rá nagyon szükség)

    RAM: 4 GB, nem kell több.

    OPrendszer: win 7, win 8 win 10 lesz rá, de értelemszerűen a lapos OP rendszer nélkül kell.

    Kijelzőméret: 15,6 a klasszikus 1366x768 felbontással, TN panel és lehet fényes is a kijelző

    Egyéb: nem akarok bele videokártyát, mert szerintem ebben a kategóriában fölösleges és az SSD ről se kell meggyőzni, mert tudom, hogy jó dolog,de nincs rá keret. HDD ből elég egy 500 GB vagy 1 Tera. webkamera nem fontos.

    A probléma az hogy egy nagyon régi ACER emachinest használtunk. A lapost apám venné, ő pedig azon az állásponton van, hogy a réginél még a 90 ezres is biztos jobb. :W Ez így tök logikus és lehet félig igaz is, de azért én félek az olcsóktól. Van itthon asztali gépünk Pentium porcival szerelve (Haswell) és teljesen meg vagyunk vele elégedve. Viszont a mobil processzorokban nem vagyok annyira otthon. Ott is elég egy Pentium vagy mindenképpen kell az I3-as? Milyen típusú procik a jók/ újabbak és mik a keresendők és végül milyen notebookot vegyünk? :)

    Dell Inspirion 5558 as? ról mi a vélemény? Már látok 130 alatt is. Ha nem ezt, akkor mit helyette?

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    Sziasztok!

    Nem rég itt a fórumon kértem segítséget, hogy ajánljatok olcsó lapost. Elvileg a választásunk a

    Dell Inspiron 5558 modelljére esett [link]

    A notebook húgomnak lenne és apám venné és volt itthon egy hét hezitálási idő, ami alatt jött a lázadás, hogy ennyiért van más/ jobb is.

    HP 15-AC130NH (V2H61EA) [link]

    140 helyett csak 120, FULL HD kijelző, videokártya AMD R5 M330 2GB

    ASUS X540LJ [link]

    +videkari: GeForce 920M 1GB DDR3

    HP PAVILION 15-AB002NH [link]

    i3-5010U erősebb proci, R7 M360 2GB DDR3

    I3 4005U vs. I3 5010U tényleg annyival erősebb? kell az?!

    Én videokari nélkül akartam notebookot, mert ebben az árkategóriában fölöslegesnek tartom. Én úgy emlékszem, hogy ezek az olcsóbbak nem nyújtanak olyan nagyobb grafikai többletet a procinál és csak feleslegesek, ha az ember csak netezésre, office-ra és filmezésre használja. Ezenfelül melegednek is és áramot zabálnak, DE láss csodát csak itt vannak :W és sajnos ahhoz nem értek, hogy ezek a konkrét laptopba szánt példányok mennyire jók, mennyire nem? Mennyire szükségesek? Várom róla a véleményeket mind tapasztalatit vagy esetleg valami tesztet bizonyító jelleggel.

    Ami én egyedül elgondolkodom, az a FULL HD kijelző, mert az lehet hasznos és szép. Elvileg élesebb a kép és a betűk. Azt hallottam, hogy jobb rajta olvasni, ugyanakkor ott a skálázódás probléma minden kisebb lesz. Én még sose láttam élőbe ilyet, használni meg végképp nem használtam. Itt főleg személyes tapasztaltok érdekelnének.

    JA és WIN 10 megy majd rá,ha minden igaz. Nem rosszak, amik itt vannak a leírás alapján, de még se tudom megindokolni, hogy ezek közül melyik a jobb vagy rosszabb? Ebben kérnék segítséget. A válaszokat köszi előre is.

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    válasz Khelben #118968 üzenetére

    Köszi a hiper gyors válaszokat

    A gond épp az hogy holnap mennek megvenni, ha minden igaz és húgom látta a fehér Dell-t és bejött neki.
    Viszont ott van a többi lehetőség, hogy a többi jobbnak tűnik a DELL-nél, legalábbis papíron....

    Másképp kérdem Teljesen mindegy melyiket vennék meg, ezek szerint? mindegyik ugyanolyan megbízható és nem baj ha lesz benne egy felesleges videokari? akkor ezek szerint nem fog pluszba melegedni....

    Tikakukac: Csak a mihez tartás végett: Ő 3 évig egy Acer emachines használt TN panellal, én pedig egy 19 colos ŐS TN panelos Samu monitor mellől írom ezt a választ. Szal annyira az igényeink nem nagyok és valszeg ez a belépő kategória is nagyon bejönne. "édesistenemutópia OLED" -et én is várom :D

    [ Szerkesztve ]

  • TAKÍÍ

    tag

    Notebook vásárlás előtt állunk. Használva többnyire asztalon lesz, ritkán lesz csak cipelve. Az alap netezésre, filmezés és office dolgokra lesz használva.

    Fontos, hogy a laptop fissíthető legyen win 11-re (tpm chip megléte). Könnyedén lehet rögtön az kerülne rá, vagy előbb win10 és később frissíthető legyen win11-re.
    A processzor legyen mindenképp 11 gen I3 vagy I5, 8GB Ram, Full HD IPS kijelző, 256 GB SSD

    A jelöltek:
    1) Dell: [link]
    2) Acer [link]
    3) Lenovo [link]

    Elsősorban én a Dell re gondoltam, de kinek mi a tapasztalta az Acer vagy Lenovo Laptopokkal? Élettapasztalatokra lennék kíváncsi vagy rangsorra ...??
    Keret: 250K

    A win 11 a Dell en elvileg el fog menni: [link]

Új hozzászólás Aktív témák