Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ates85

    tag

    Sziasztok!

    Új laptop vásárlás előtt állok a következő okból kifolyólag: Mostanában elég gyakran összejövünk a haverokkal közös gémezés céljából. Eddig az asztali gépemet vittem monitorral, billentyűvel, egérrel. Nem túl kényelmes megoldás egy egész asztali konfigot cipelni, és ki be pakolgatni amikor átmegyek vele haverokhoz, plusz több helyet is igényel, és nem hiszem, hogy jót tesz a gépnek és a monitornak ez a sok cipelés, ezért gondoltam, hogy veszek egy játékra alkalmas notit amit sokkal kényelmesebb cipelni, és kevesebb helyet igényel.

    Amit tudni kell:

    (1) Mostanában
    (2) 300.000 Ft
    (3) Főleg játék
    (4) Call of Dutyk, Assassin Creed-ek, Battlefield 3 stb. Legalább 1366x768 felbontáson, magas részletességi beállításokkal, jó fps értékekkel.
    (5) Ilyen árkategóriában mindkettő egyformán fontos.
    (6) Nem fontos, eddig is megvoltam nélküle, de nem baj ha van.
    (7) Legalább 15 col, 1366x768, inkább matt.
    (8) Nem számít
    (9) Nem baj ha nincs ratja
    (10) Legalább 500 Gb hdd, 8 Gb ram, egy dvd író mindenféleképp kell bele.
    (11) Jó lenne, ha nem csak Windows 8-al lenne a kompatibilis a gép, hanem 7-essel is.
    (12) Játékokon kívül max Photoshoppal izzasztanám a gépet.
    (13) Eddig kinézett notebookok:
    Lenovo Y510P: [link]
    Acer V3 772G: [link]
    Asus N56VZ: [link]
    Dell Inspiron 7720: [link]
    (14) Csak új

    A kinézettek közül melyik lenne a legjobb választás? Nem csak hardver szempontból érdekelnének a vélemények, de az adott márka megbízhatósága és szerviz háttere miatt is.
    Egyéb alternatív notebook ajánlásokat is szívesen várok, nem mindenáron csak a fent említettek közül szeretnék választani.

    Előre is köszi.

    [ Szerkesztve ]

    Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

  • ates85

    tag

    válasz Tikakukac #45661 üzenetére

    Az SLI változattal az a problémám, hogy nincs benne DVD meghajtó.
    Tudom, hogy lehet hozzá külön venni egy úgynevezett kivehető Ultrabay-es dvd meghajtót, de nem találtam olyan boltot ahol árulnak ilyet.

    Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

  • ates85

    tag

    válasz Tikakukac #45665 üzenetére

    Ezt találtam: [link]
    De ez a Y500-hoz való, nem tudom, hogy kompatibilis e a Y510P-vel is, Lenovo fórumban nem kaptam rá még választ.

    Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

  • ates85

    tag

    (1) Mostanában
    (2) 300.000 Ft
    (3) Játék, office, photoshop, filmnézés.
    (4) Far Cry 4, GTA V, Hitman (2016), Fallout 4. Full HD közepes beállításokkal.
    (5) 15" vagy 17", Full HD, a többi paraméter tökmind1.
    (6) 1 hónapban 1-2szer lesz hordozva a gép. Utazás közben nem használnám.
    (7) Windows 10, nem baj ha nincs rá előre telepítve.
    (8) HDD és SSD, nem gond ha SSD gyárilag nincs benne, de akkor rendelkezzen egy könnyen hozzáférhető M.2 foglalattal, 8GB RAM, optikai meghajtó nem feltétel, de előnyt jelenthet.
    (9) Speciális igények:
    - GTX 960M GPU
    - Egyszerű bővíthetőség ami alatt azt értem, hogy ha szeretnék hozzáférni a meghajtókhoz és a memória foglalatokhoz ne kelljen egy tucat csavart eltávolítanom és patenteket feszegetnem tartva attól hogy eltörném valahol.
    (10) Csak új gép jöhet szóba.

    Eddig ezeket néztem ki:
    Dell Inspiron 7559 (i5 6300HQ, 8 GB DDR3, 1TB HDD, GTX 960M)
    Acer VN7-592G (i5 6300HQ, 8 GB DDR4, 128GB SSD, 1TB HDD, GTX 960M)
    Asus GL752VW (i5 6300HQ, 8 GB DDR4, 1TB HDD, GTX 960M)

    Először magabiztosan a Dell-t vettem volna meg, de jobban utána néztem, hogy mik a tapasztalatok ezzel a modellel és azt olvastam, hogy elég gyakori ezekből a hibás darab. Amazonon nem kevés negatív visszajelzés van róla. Szóval ez miatt nem merem egyértelműen ezt a Dell-t választani.

    Az Acer nagy pozitívuma hogy alapból van benne SSD és HDD, de amúgy baromi nehezen lehet hozzáférni a meghajtókhoz és a memória foglalatokhoz, az alsó fedél mellett a felsőt is le kell feszegetni.

    Az Asusnál meg az a nagy kérdőjel, hogy milyen m.2 ssd-t támogat, mert valahol azt írják hogy csak PCIE-set, de máshol írják hogy SATA-st, meg hogy AHCI-t meg nem AHCI-t vegyél bele. Nem szívesen totóznék az ssd-kel, hogy kiderítsem melyikkel működik rendesen.

    Mik a vélemények, javaslatok, tapasztalatok?

    [ Szerkesztve ]

    Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

  • ates85

    tag

    válasz Tikakukac #116269 üzenetére

    Az Asusnál ezen a fórum olvasható, hogy nem minden m.2-es ssd-t támogat. Valaki azt írja, hogy csak PCIE csatlakozásút visz, de valaki másnál meg a satás is működik. Ez a nem egyértelmű számomra.

    Az egyszerű bonthatóság fontos lenne számomra, mert ha egyszer cserélnék/bővítenék meghajtót és ramot akkor a csere időtartamának a 90%-a ne a fedél leszerelésével menjen már el. Ódzkodom a lefeszítős patentos fedelektől, mert könnyen lehet hogy azok megsérülnek leszedéskor.

    [ Szerkesztve ]

    Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

  • ates85

    tag

    válasz Tikakukac #116274 üzenetére

    Az Asus Magyarország oldalán ezt írják róla:
    "A GL752 egyszerűen fejleszthető még tovább is. Az oldalra húzható bővítőpanel azonnali hozzáférést nyújt a gép belsejéhez, ezért bármikor betehető egy M.2-es SSD, egy nagyobb merevlemez, vagy még több memória, amikor csak akarod."

    Na most szerinted akkor melyik notit vegyem? :F
    A Dell-t aminél az átlagnál nagyobb a meghibásodási lehetőség, vagy az Asus-t ahol m.2 sata foglalat megléte és megfelelő működése kérdéses.

    Van esetleg egyéb javaslatod?

    Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

  • ates85

    tag

    Szerintetek melyik cpu gpu kombináció éri meg jobban?

    i5 7300HQ + GTX 1060
    vagy
    i7 7700HQ + GTX 1050 Ti

    Dell Inspiron 7577 notebookban néztem ezeket.
    10.000 Ft-al drágább az i5+1060 kombináció 256GB M2 SSD-vel, HDD nélkül.
    az i7+1050 Ti konfigban van 128GB M2 SSD és 1TB HDD.

    i7+1060 kombináció nem fér bele a keretbe.

    Főleg játékra lenne használva.

    Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

  • ates85

    tag

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    kb. 1 hét múlva.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    400.000 Ft, nagyon max 10.000 Ft-al lehet drágább ennél az összegnél.
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Főleg játékra lenne használva.
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Legújabb AAA játékok, Shadow of War, Civilization 6, Witcher 3, Full HD, magas részletességgel.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15 colos Full HD elég, mindenféleképpen IPS legyen, matt vagy fényes az már mindegy.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Havonta 1-2 alkalommal lenne hordozva, de mindig konnektorról lenne használva.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Nem baj ha nincs rajta gyárilag Win 10, de ha az se baj ha van.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Inkább SSD legyen benne, minimum 120GB, de ha lehet inkább 250GB körüli. Ha HDD nincs benne nem gond, tudok bele rakni. 8GB RAM elég, optikai meghajtó nem kell.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Ha lehet akkor i7-es proci legyen benne, mert aggódok hogy egy négymagos i5 procival hamarabb "elavulna" most, hogy 6 és több magos processzorokkal rukkolnak elő a gyártók, vagy fölöslegesen aggódok ez miatt? :B
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Csak új.

    [ Szerkesztve ]

    Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

  • ates85

    tag

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    1-2 hónapon belül
    (2) A gépre szánt összeg forintban?
    400.000
    (3) Felhasználás?
    Főleg játék, alkalmanként photoshop és illustrator
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    GTA5, RDR2, For Honor, No Man's Sky, Cyberpunk
    Medium-High beállításokkal 1080P-n
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15 col, 1080P, matt IPS.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Havonta 1-2 alkalommal vinném, de utazás közben nem használnám.
    (7) Operációs rendszer?
    Windows 10, de nem baj ha nincs rajta gyárilag
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    Csak SSD minimum 250GB rendszer meghajtónak, ram 16 GB kellene, de nem baj ha csak 8 giga van benne mert akkor én bővíteném.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    Legyen benne hely egy második meghajtónak, az hogy 2,5 vagy M.2 mindegy, világító billentyűzet magyar kiosztással.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Csak új.

    Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

Új hozzászólás Aktív témák