Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ghoston

    csendes tag

    Sziasztok szakértők! Kis segítséget kérnék ha lehetne a következőhöz:

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Karácsonyig.
    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    200.000Ft
    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
    Netezés, filmezés és játék.
    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
    Igen. Újabb játékok közül most csak a Dragon Age: Inquisition érdekel hogy legalább közepesen fusson. [DAI gépigénye]
    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
    Minőség és teljesítmény :)
    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
    Nem, de szeretnék a bővítésre később lehetőséget.
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
    15" 1920*1080, lehetőség szerint matt.
    (8) Notebook tömege?
    Mindegy.
    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    Lehetőleg win7-el, ha nem akkor op rendszer nélkül.
    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    500-1000Gb, 8gb, DVD olvasó elég.
    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    HDMI, USB3 legalább 1, webkamera, sd kártya olvasó
    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
    Nem.
    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
    [ASUS X550JK a laptopszalonról]
    Ez az ASUS X550JK laptop szinte minden igényt kielégít csak nem fullHD:S.
    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    Nem.

    [ Szerkesztve ]

  • Ghoston

    csendes tag

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Karácsonyig.
    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    200.000Ft
    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
    Netezés, filmezés és játék.
    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
    Igen. Újabb játékok közül most csak a Dragon Age: Inquisition érdekel hogy legalább közepesen fusson. https://www.origin.com/en-ie/news/dai-pc-specs-screens
    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
    Minőség és teljesítmény? :)
    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
    Nem, de szeretnék a bővítésre később lehetőséget.
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
    15" 1920*1080, lehetőség szerint matt.
    (8) Notebook tömege?
    Mindegy.
    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    Lehetőleg win7-el, ha nem akkor op rendszer nélkül.
    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    500-1000Gb, 8gb, DVD olvasó elég.
    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    HDMI, USB3 legalább 1, webkamera, sd kártya olvasó
    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
    Nem.
    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
    http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/asus/ASUS_X550JK_XO058D_Intel_Core_i5_4200H_4GB_1TB_NVIDIA_Free_DOS_Ezust_/_Grafitszurke_fedlap_X550JK-XO058D_15615.html#
    Ez az ASUS X550LB XO025D laptop szinte minden igényt kielégít csak nem fullHD:S.
    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    Nem.

    [ Szerkesztve ]

  • Ghoston

    csendes tag

    válasz szabonagyur #77970 üzenetére

    Kedves szavak kár hogy mindenre jó a hozzászólásod csak arra nem hogy alternatívát adjon az Asus X... helyett. Csak tudnám minek irogatsz ide ha ennyire nagy segítség vagy :C .

    Btw a 12.-es kérdés nélkül is szerintem egészen szépen kilehet venni mit szeretnék, kb annyira érdekelt a korrekt válaszadás mint Téged (adták-->adtál).

  • Ghoston

    csendes tag

    válasz Tikakukac #77991 üzenetére

    és @szobanagyur
    Félreértettetek, nem azzal van a problémám hogy nem megoldható, ha nem hát nem, én is csak egyik barátomnak akarok segíteni.
    Csak a stílussal van prolémám: kb 1 hete már írtam akkor is csak annyit kaptam hogy olyan távol áll ez a laptop a minőségtől mint a fullHD-től...hát kösz, nagy segítség.
    Ezidáig rengetegszer segítettek már rajtam ezen a fórumon különböző topicokban, sorolhatnám azt a rengeteg minőségi cuccot amit a többi kommentelő segítségével vettem, és valóban ár/érték arányban a legjobbat javasolták mindig.
    Úgyhogy megpróbáltam még1x hátha, erre ezt kapom, komolyan mintha a Tanulmányi Osztályos nénikkel beszélgetnék, csak legalább látatlanba :D .

  • Ghoston

    csendes tag

    Ez mondjuk pont kapufa mert nem hiszem hogy egy tv kiválasztása vagy a laptop amiről gépelek kiválasztása egyszerűbb lett volna.
    Sőt, ezidáig az egér, külső vinyó, mp3 lejátszó, fülhallgató, laptop hűtő, bridge kategóriás fényképezőgép és gamepad választás közben sem futottam bele eddig ilyen attitüdbe.
    Szóval csak egy apró tanács (vagy megfogadod vagy nem), ha ki vagy égve a segítségadásban akkor egyszerűbb ha nem szólsz hozzá. Azért kérdezünk mert nem tudjuk, tényleg nincs szükség a kioktatásra.
    3 éve amikor a laptopom vettem egészen képben lettem a végére és tudtam hogy a legjobbat vettem 330k-ért. Most utánajárás nélkül a formanyomtatványt kitöltve vakon azt hittem, 3 év elteltével reménykedhetek egy hasonló minőségben+teljesítményben 200k-ért szintén fullHD-s matt kijelzővel 17" helyett 15"-ban...
    Mint kiderült nem, bár azt továbbra sem értem miért rugózól a 12. kérdésen, amikor a 3. kérdésre adott válasz tökéletesen lefedi hogy CPU vagy GPU igényes felhasználása lesz a laptopnak.

  • Ghoston

    csendes tag

    (#78005) redwhite78:
    Hát igazából írtam hogy kinek szántam a kis megjegyzésemet, tulajdonképpen a Te 5leteidet nézegetem jelenleg, N550JK és N551JM is befutó lehet de még nézelődöm, nem akarom elkapkodni, egyenlőre az ASUSos topicot olvasgatom, hogy megtudjam milyen a tulajok véleménye :) .

    [ Szerkesztve ]

  • Ghoston

    csendes tag

    válasz szabonagyur #78009 üzenetére

    Zárjuk le, én azért gondoltam hogy felesleges a 12. kérdés mert korábbi válaszokból logikusan adja magát a válasz, de igazad van, ha pontos segítséget várok akkor pontosan kell kitöltenem a kérdőívet.

    Megjegyzem én pont azt szeretem, ha ennyire egyértelműek a dolgok, azaz hogy az egyes árkategóriákban majdnem 100%os biztonsággal lehet ajánlani "legjobb" terméket felhasználási körnek megfelelően.

    Kukacoskodásom kérlek nézzétek el, panaszkodásom közben azért sokat tanultam a hsz-ekből. Végeredményben az ASUS N550JK nyert, de hogy meg lesz-e vásárolva az úgyis attól függ hogy tetszik-e a laptop külseje a lánynak :W .

  • Ghoston

    csendes tag

    Sziasztok!

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    még karácsony előtt

    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    kb 400k HUF

    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    irodai programok, internet, forex kereskedéshez használt programok (MetaTrader), munka szinten

    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    -

    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    17", fullHD, matt, mindegy milyen panel

    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    elég gyakran, akksi nem lenne rossz ha bírná

    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Windows inkább, de az se baj ha nincs semmi.

    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    HDD 1TB és SSD minél több, 8/16GB RAM, nem lenne rossz ha lenne optikai meghajtó is

    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    HDMI, USB3, webcam, kártyaolvasó, mondjuk ezek nem annyira különleges igények manapság

    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    csak új

    Az összefoglalót és pár korábbi oldalt itt elolvasva arra jutottam hogy ha ragaszkodom a 17"-hoz akkor ezt a zbookot kellene választanom. De a felszereltsége elég ergyának tűnik ennyi pénzért :).

    Illetve ha már itt tartunk miért érdemes az irodai munkára és játékra szánt gépeket megkülönöztetni? Mármint az egyik irányt értem: játékra komoly vga kell, míg irodai munkához nem. De ettől még egy játékosoknak szánt gép gondolom nem teljesítene rosszul ha irodai munkára lenne használva ugye?
    És hogy miért kérdezem ezt? A korábban linkelt javasolt "munkagéptől" ezt a (szintén javasolt) gamer gépet jobbnak tartanám még magamnak is. Valamit nem veszek észre?

    Illetve ha elengedjük a zbookot milyen alternatívák jöhetnek szóba a kérdőívem alapján? A válaszokat előre is köszönöm.

  • Ghoston

    csendes tag

    válasz hallador #138696 üzenetére

    Köszönöm a választ, nem veszem kioktatásnak hiszen tényleg nem értettem hogy mi a különbség (csak éreztem, hogy valami oka csak van annak hogy egy drágább gépben látszatra gyengébb konfig van -még a vga-n felül is-), ezért kérdeztem, most már kapisgálom.
    Szóval gyakorlatilag nem is a számokat kell néznem ha a 2 lapost hasonlítgatom, hanem számos egyéb faktort is számításba kell vennem: anyaghasználat, minőség, stb...

    Ezek alapján valóban jobb választás a zbook 17, ahogy olvastam van itt pár elégedett tulaj is, viszont nincs alternatívája?

    Nem tudom mennyire ajánlott, viszont árban és felszereltségben szintén jobb a zbooktól a következő nem gamer gép: HP ProBook 470 G5.

    Laikus szemmel nézve ez megint jobbnak tűnik, hiszen a belépő szintű zbookra még elég sokat kellene költeni (500GB-al nagyobb HDD és ~250GB-al nagyobb SSD) hogy ugyanaz legyen a mind2ben (szigorúan számszakilag).
    Itt miről mondok le ha esetleg a ProBookot választom a zbookkal szemben?

    Persze nem tudom mennyire siralmas a helyzet manapság gamer laptop fronton, de én jelen sorokat pont egy 6 éves Asus G74SX gamer laposról írom, és a legnagyobb bajom vele (azon kívül, hogy az újabb játékok már esélytelenek), hogy nyáron ha nem takarítom ki huzamosabb ideig a portól, akkor elég meleg.

Új hozzászólás Aktív témák