Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • magedla

    tag

    Sziasztok Urak!

    Még az előző 50000-es pakkban kértem a segítségeteket, ahol meg is erősítettetek abban, hogy a 3350-es Vostro jobb választás, mint a linkelt Edge. A tanácsot megfogadva meg is rendeltük a gépet, de hamar kiderült, hogy nincs minden rendben. Ami miatt fontosnak tartom megírni ezt a hozzászólást, az Tapsi Hapsi fórumtárs kérdése, ahol éppen erről a modellről érdeklődött.
    Mivel Tikakukac fórumtárs utalt is rám a következő hsz-ben, úgy érzem, tájékoztatnom kell benneteket a fejleményekről. Sajnos a videokártya nem felel meg a hirdetett specifikációknak: HD6630M-mel árulják, de a gép HD6490M-et (újabb nevén HD7470M-et) tartalmaz. Előzetes érdeklődésre azt az információt kaptam, hogy nem lesz benne billentyűzetvilágítás, de volt. A többi dolog nagyjából stimmelt.
    Visszavittük, reklamáltunk, korrekten visszavették, írtak papírt az átvételről és 3 napon belül ezt válaszolták: "Befejeződött a garanciális ügyintézése, azonban a terméket sajnos sem kicserélni, sem megjavítani nem tudtuk, annak vételárát jóváírjuk Önnek." Elvileg a DELL hibázott és a 6630-cal szerelt változat már nem elérhető. Sajnos nem tudtam elérni, hogy módosítsák a honlapon a VGA-t, pedig szerintem ilyenkor ez lenne az alap. Készpénz vagy levásárlás volt a két lehetőség. Végül levásároltuk, mert öcsém nagyon várta már a lapost, így egy DELL Vostro 3460 lett helyette. Lemondtunk az i5-ről, de jött az erősebb VGA.
    Rövid beszámoló következik (kezdő notebook használóként közel sem szakmai, inkább érzelmi alapon): Nos, a cucc annyira új, hogy még meleg. A DELL honlapján alig voltak még fent a driver-ek, de egy fél napos letöltögetés, telepítgetés és finomhangolás után nagyon elégedetten dőltünk hátra a székben. A 3350-hez képest az akkumulátor nem áll ki hátul, nagyon ízléses az új formavilág és jó az anyaghasználat is. Feltételezem, hogy a 14"-os méret miatt tudták okosabban elhelyezni az alkatrészeket. Az i3 és a GT630 elég jó barátságban vannak, eddig 2 játékban került tesztelésre a gép: Crysis 2 és Diablo 3. Mindkét fronton korrekt a teljesítmény, konkrét adatok ha érdekelnek valakit, utánajárok öcsémnél, mert nem én használom. A billentyűzetbe beleszeretett tesóm, a méretbe és a normálisnak mondható súlyba úgyszintén. Üzemidő 9,5 óra idle, komolyabb terhelés (játék) még csak pár órán át történt. A maximális hőmérséklet eddig proci és GPU esetén is a 70 fokot közelítette, HDD adatot nem tudok. Hűtőpadot tervezünk venni alá, ami méretben éppen passzol majd.
    Ha bármilyen adattal, tapasztalattal tudok segíteni, kérdezzetek és utánajárok. Tudom, hogy elég pongyola a beszámoló, de talán segít a leendő vásárlóknak. Még egyszer köszönöm a tanácsaitokat, remélem ezzel sem lőttünk nagyon mellé. :R

    [ Szerkesztve ]

    True victory is victory over oneself

  • magedla

    tag

    Sziasztok Urak!

    Szeretném a tanácsotokat kérni egy egyetemi munkagép vásárlása ügyében. Ismerősöm formatervezőnek tanul, főleg PS-ot és egyéb tervezőprogramokat használnak majd (nincs még pontos infóm). Kellene egy kompromisszumos masina, ami alkalmas a feladat ellátására 150 ezer forintos határon belül 15,6" / 14" méretben. Windows 7 és a szoftverek már megvannak. Érdekelne az aktuális best buy a kategórián belül, valamint az esetleges konkurensek (előnyök/hátrányok: anyaghasználat, billentyűzet, zsanér, kijelző, akkuidő... terén).
    Előre is köszönöm, ha van ötletetek. :R

    True victory is victory over oneself

  • magedla

    tag

    Sziasztok! A következő gép keresésében kérném a segítségeteket:

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Most esedékes. Páromnak venném, hogy tudjon mivel szöszölni és ezáltal felszabadítsam az asztali gépet.
    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    100.000 forint környékén, használtan.
    (3) Felhasználási kör?
    Saját fotók szerkesztése, nyaralós-sportolós videók összevágása: PhotoShop, GoPro Studio, Premiere Pro. Ezen kívül netezés, mkv filmek.
    (4) Játékra használnád-e?
    Időnként biztosan kölcsönvenném játszani. Ekkor Steam-en keresztül mondjuk Torchlight 2, Borderlands 2 szintű játékokat tolnék rajta közepes részletességgel a kijelző natív felbontásán.
    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
    A minőség, de teljesítményben érje el a minimumot a felhasználás tekintetében.
    (6) Szeretnél bele SSD-t?
    Jó lenne, ha bele tudnám applikálni a Samsung 830-as SSD-met (64GB) rendszernek. Akár az ODD helyére caddy-ben.
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
    12-14", matt
    (8) Notebook tömege?
    Minél kevesebb, 1,3-1,7 kg környéke mondjuk.
    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    OS nélkül.
    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    HDD-re mindenképpen szükség lenne (párszáz GB), SSD-t pedig én szeretnék tenni bele, de az sem baj, ha már van a gépben. Optikai meghajtóra nincs szükség. Nem biztos, hogy belefér, de 8GB memóriának örülnék.
    (11) Egyéb kívánság?
    Webkamera és HDMI hasznos lenne.
    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
    Csak a felsoroltakat.
    (13) Eddig kinézett notebookok?
    A kis méretű üzleti gépeket és a subnotikat mindig csodáltam. Örülnék, ha másodkézből ugyan, de szert tehetnék egyre. Szóljatok, ha ez a kategória nem összeegyeztethető teljesítményben a játékokkal.
    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    Mindenképpen használtban gondolkodom.

    Köszönöm előre is.

    True victory is victory over oneself

  • magedla

    tag

    válasz Khelben #66338 üzenetére

    Köszönöm a segítséget, felírtam a két HP-t és az X-es Thinkpad-eket a listámra. A modernebb processzor és erősebb IGP miatt valóban szimpatikusabb a 2560p.
    Jól gondolom, hogy a 12-14" kitétel miatt viszonylag drágább gépeket fogok csak találni? Ha egy 15"-es, nehezebb gép is beleférne, akkor lenne esély jobb kijelzőre, akár erősebb GPU-ra? Utóbbira üzletiben gondolom nem sok esély van, de hátha van ötletetek.

    True victory is victory over oneself

Új hozzászólás Aktív témák