Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Illissius

    tag

    Sziasztok!

    Átmeneti/másodlagos szerepre keresek kisméretű net/notebookot. Legfontosabb szempontok: ár, hordozhatóság, aksi élettartam, kijelzőminőség+általános használhatóság. Hangsúlyozottan nem szempont: teljesítmény.

    (1) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    100e körül a cél, abszolút felső korlát talán 150, de akkor már morci vagyok.

    (2) Kijelző mérete, felbontása, fényes, matt?
    12-13", felbontás minél nagyobb (de ekkorában talán az 1366x768 sem olyan szörnyű?), előny ha matt.
    Nagyon nagy előny ha kevésbé widescreen, de gondolom ez esélytelen.

    (3) Notebook súlya?
    Passz. 2kg alatt? 1.5? Mostani 2.7kg (15"), ez biztos hogy sok lenne.

    (4) Felhasználási kör (játék, munka stb…)?
    Internet, olvasás, minimális szoftverfejlesztés.
    Cél, hogy minél hosszabb időkre ki lehessen vele ülni a szabadba. (min. 4 órára)

    (5) Mi a fontosabb számodra, a megbízhatóság vagy a teljesítmény?
    Megbízhatóság. 1.6GHzes Core Duo-val tolom most és nincs rá panaszom.

    (6) Operációs rendszerrel, ha igen milyennel vagy FreeDOS-al kéred?
    Win7 előny, ha nem túl nagy rá a prémium, egyébként megoldom másképp.

    (7) Tárhely (HDD) és memória (RAM) mennyisége?
    Memória: 4GB előny, 2 is elfogadható.
    Lemez: 300GB körül talán jó lenne. Nem panaszkodom ha több, kevesebbel is valószínüleg megélek (van külső).

    (8) Egyéb kívánság (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Épkézláb billentyűzet és touchpad. HP nc6320 van most, ez majdnem tökéletes. Ins/del/home/end/pgup/dn hatos felül, nyílnégyes alul, Ctrl a bal alsó sarokban. Nem tudom hogyan szokták még elcseszni a billentyűzeteket mostanában. Touchpaden lehet a szélén scrollozni, egyujjas balclick, kétujjas középclick, kicsit meg van süllyeztve úgyhogy nem érintem meg véletlenül, satöbbi.

    Működjön Linux alatt.

    (10) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Minél hamarabb, valószínüleg a héten, előfordulhat hogy holnap.

    (11) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    Jöhet.

    Néhány pontot kicsit homályosabban/tágabban hagytam, ez azért van, mert legfontosabb a (4) alatt említett cél, és nem tudom, hogy mi erre a legpraktikusabb. Elég nagy legyen, hogy lehessen rajta normálisan olvasni+dolgozni, de elég kicsi, hogy hordozható legyen, és sokáig bírja. Remélem akinek van tapasztalata ilyennel, tud konkrétabbat javasolni.

    Köszi előre is!

    Work is punishment for failing to procrastinate effectively.

  • Illissius

    tag

    válasz Chaser #34430 üzenetére

    Köszi! Megtaláltam igen. Szép találat, hosszú töprengésre késztetett, de arra jutottam, hogy 32 függőleges pixel nem ér meg nekem több tízezer forintot. E6320 (habár vicces, hogy két 6320asom lenne különböző márkából) messze túl van a célkereten, i5re semmi szükségem.

    Most ott tartok hogy valszeg valamelyik Asus vagy Lenovo 11.6"/13.3" lesz amik 80-120 között vannak (1 2 3 4 5 6...), ha nem tud valaki hirtelen jobbat.

    [ Szerkesztve ]

    Work is punishment for failing to procrastinate effectively.

Új hozzászólás Aktív témák