Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dugo_

    veterán

    válasz Johnny_vT #142474 üzenetére

    Gondolom a háttérvilágítás PWM vezérlésével volt a gond, amit nem old meg egy szintén PWM-es monitor.

  • elodman

    aktív tag

    válasz Johnny_vT #142474 üzenetére

    "Más géppel, telefonnal, tévével nincs ilyen problémád? Nem okozhatják esetleg rossz fényviszonyok, levegő szárazság, por, vagy valamilyen szemprobléma?"

    haho!

    Danke Nektek a tényfeltáró nyomozásindításért, jó ötlet mélyebbre ásni!
    Nos, más kütyük (lcd TV, és a desktop géphez használt monitorral (LG 29um68_P, PWM free)) sokkal később fárad el vizuális bioreceptorom: napi 2-3 óra helyett mondjuk 5-7 óra után.

    Itthon más is panaszkodott eme Dell E6400 laptop - kijelző okozta szokatlan szemfáradásra, ami előzőleg (egy kőkori Asus-sal) nem jelentkezett. Amikor a Dell lapit rákötöttem a Dell 2709W moncsira, akkor kb. 2 évig alig számítógépezhettem, mert már fél óra után annyira megfájdította szemem e párosítás, h. kerültem bármiféle monitorbámulást!

    Ezért 5 szemorvásnál is jártam (ebből 3 magándoki, 8-15 e Ft / vizsgálat), s persze, egyik se értett semmit a frissítési idők, PWM, led blue-light - para világából. Csak azt szajkózták, h perkáljak még a többi vizsgálatért, mert szerintük a Nem-CRT-moncsik már egyáltalán nem bántják a szemet. Meg, hogy a fényerő legyen normálisan belőve, de szervi elváltozást / egyebet gépeikkel sem találtak rajtam.

    Igen, a természetes / mesterséges fényviszonyokra igyexünk vigyázni: nem barátságos ÁVH-lámpával szemben / előtt bámuljuk a kijelzőket. Mindenféle napszakban és helyszínen (szoba v. szabadban) előjött a szemfáradós panasz e laptoppal.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák