Új hozzászólás Aktív témák

  • Sophie25

    csendes tag

    Üdv Mindenkinek! Tanácsot szeretnék kérni. Notebook vásárlás előtt állok. Sok cikket végigolvastam már a témában és egyre jobban kezdtek belekavarodni. Eddig úgy voltam veszek egy új gépet 100 ezer körül és jó lesz az, de olyan sok rosszat írnak ezen árkategóriás gépekről, hogy teljesen elbizonytalanodtam. Rátaláltam a laptopsystem nevű oldalra, ahol elég jó áron adnak használt üzleti gépeket, de mégis úgy vagyok vele, hogy használt gépet...Gondolom értitek a dilemmámat. De közben meg ott van az, hogy mennyivel megbízhatóbb egy ilyen üzleti gép, mint egy új de olcsó. Na nem szaporítom a szót tovább kb. ezek lennének az igényeim a géppel kapcsolatban. Elsősorban internetezésre, levelezésre, böngészésre, szövegszerkesztésre, néha képszerkesztésre, videónézésre, filmnézésre, zenehallgatásra használnám. Tehát mondhatni általános felhasználás. Játszani nem igazán (kivéve a böngészős játék, de azt a mostani silány gépem is bírja, szóval ennél nem hiszem, hogy rosszabb lenne bármi is). Igényeim: legalább 2 GB DDR2-3, legalább 500 GB HDD, legyen optikai meghajtó, hordozhatóság nem fontos (asztalon lenne a helye), de mondjuk az igen, hogy napi több órát is be lenne kapcsolva (akksi sem fontos, hálózatról menne), de gondolom ezt bírja a gép. Bár azt hiszem itt jön a hűtés-fűtés dolog, amit olvastam, szóval azért fontos lenne, hogy ne égjen le/el :) Kb. ennyi lenne, amit fontosnak tartok, kép minőség-méret ilyesmi nem igazán fontos. Kb. 130 ezer forint a keret (op. rendszerrel együtt). Várom az ötleteket, nem zárkózom el a használt üzleti gép elől sem, tetszik, amit olvastam róluk, ezen kategóriában is várom az ajánlásokat. Köszönöm a válaszokat. Egy kezdő notebook vásárló!

Új hozzászólás Aktív témák