Új hozzászólás Aktív témák

  • hool

    aktív tag

    sziasztok,

    előre is köszi a tapasztaltak segítségét. Min 3 évre venném a gépet, ez fontos lehet a confignál, milyen szabványokat tud (pl wifi ac?).
    Jelenleg 6910p hp-t nyúzok, elnyűhetetlen, csak fullhd-t már nem viszi. Az itt szerzett jó tapasztalatokat szeretném megőrízni, azaz strapabíró legyen, üzleti?!, masszív, ne műanyag, minőségi. Viszont szeretnék teljesértékű billt, numpaddal, magyar legyen, háttérvilágításos.
    Ezen túl fontos, ha esetleg szükség lesz rá, gari minél hosszabb, de egyszerű ügyintézéssel legyen (talán dell, hp?).
    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    jó lenne 1 héten belül
    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    elsődleges célár 300k, ha musthave gép+érv, akkor mehetünk feljebb.
    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
    ageof2 óta leragadtam:) biztosan játszanék, de nem lihegném ezt túl. PS igen fullhd/4k videók igen, irodai igen.
    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni? néha biztos, fullhd/nem lényeg.
    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
    minőség
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
    na ezt nem tudom, 15.6-on jó már a fullhd? matt, mindenképpen színhű megjelenítő, szóval asszem tn-nél jobb.
    pixelgarin érdemes rugózni?
    (8) Notebook tömege?
    max 3kg
    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    win7 pro 64 bit
    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    ssd min 250giga, ram min 8 giga, szeretnék valami kombo írót.
    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    mindenféle (új) csati, szabvány legyen, ha van értelme (pl az elején említett wifi ac?).
    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
    asszem igen, ps, stb.
    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
    elitebook 850 g1-et néztem alfa156-tól, csak a procit gyengének találtam, főleg, hogy nem évente veszek notit, 3 év múlva is megfeleljen kb.
    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    jó a használt, a mostanit is úgy vettem, csak garival legyen.

    köszi a javaslatokat

Új hozzászólás Aktív témák