Új hozzászólás Aktív témák

  • #92275200

    törölt tag

    Üdvözlet!

    Szeretném a segítségeteket kérni laptop választásban. Igazából kinéztem magamnak két típust, ami -szerintem- a legjobb döntés abban a keretben, amit rá tudok szánni. Ebben kérném a segítségeteket.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Még a héten.

    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
    180.000 Ft

    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
    Munka, multimédia (full hd filmek, zene), Internet dögivel :) A munka legfőképp irodai jellegű.
    Beletartozik elég nagy méretű adatbázisok, Excel fájlok kezelése és prezentáció készítés sok levelezés és konferencia beszélgetés.
    Kikapcsolódáskén szeretnék játszani is, de nem a high-tech legújabb játékokkal. A látványvilág hajkurászásból bőven kiöregedtem már.

    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
    Igen. Legfőképpen counter-strike source és go, valamint Battlefield Heroes, néha wow (bár az annyira nem szippantott be), inkább ilyen free-to-play játékokba kóstolgatok bele néha.

    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
    Nem kell nekem itt megszámlálhatatlan mennyiség mag stb, de szeretném hogy ha a lehető leggördülékenyebb laptopot kapnám és a munkámat ne lassítsa (ne csak az elkövetkező 1 évben.) és bírja az úgynevezett multi taskingot.
    Ha nekiállok dolgozni elég sok program van egyszerre használatban, bár ez inkább memória függő, de 4 gb-al elvoltam eddig is.
    Minőségileg is szeretnék azért egy jobbat, mert kicsit kényes vagyok a bóvli hatásra és ne rohadjon ki a kezeim alól 1-2 év múlva, ha lehet :) Nem kell hatalmas minőség, elég egy vállalható.

    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
    Tervben van, de az későbbi beruházás lesz.

    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
    15.6 és most lehet kilógok a tömegből, de fényest szeretnék.

    (8) Notebook tömege?
    Teljesen mindegy, kemény kötésű vagyok.

    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    Nélküle

    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
    Tárhelynek elég az 500Gb, ram 4GB vagy több, bár a több nem létszükséglet (de lehessen bővíteni később), optikai meghajtó jöhet, de szintén nem alap feltétel a mai felhős/pendrive-os világban.

    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    Webkamera, kártyaolvasó, HDMI feltétel, numerikus billentyűzet úgyszintén.

    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
    Nem kimondottan, inkább sok általánost egyszerre :)

    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)

    Dell Inspiron 3542
    Dell Inspiron 5547

    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
    Csak új

    Igazából olvasgattam a fórumot az általam kinézett típusokat illetően, de túl sokra nem jutottam belőle.
    Teljesítményileg szerintem -bár kicsit laikus vagyok- a 3542 felelne meg, főleg játék szempontjából, viszont az 5547 kicsit jobban összerakottnak tűnik.

Új hozzászólás Aktív témák