Új hozzászólás Aktív témák

  • N0zer0

    senior tag

    válasz btudos #65581 üzenetére

    Nem 130 a felső plafon, hanem annyi körül. A 4 mag sem kötelező, bár videókat sokat vág (Sony Vegasszal) és konvertál, meg rohadt durván 1080p-zik az öreg, nem szívbajos. A 4GB is elég lenne most, de gondolni kell a jövőre is, egyre memóriaéhesebbek lesznek az alkalmazások és a modern OS-ek, noteszgépnél elég szar utólag bővítgetni (ha egyáltalán lehet), és nem nagy árdiffi újonnan. A dedikált VGA meg végképp nagyon opcionális, azt tényleg csak én tettem hozzá a listához. Ráadásul elég kevéssé ért a géphez, futtat minden szart, a háttérben hagy, olyan felhasználóról van szó, aki nem tud spórolni az erőforrássokkal.

    Nekem az is jó, ha 130 körül ajánljátok a legjobbat. Ő HP Pavilion 17-E100SH-t nézett ki, ebben pl. 4 magos AMD van, igaz csak 4 GB RAM, és 130-nál megáll a cucc. Én 137 600 forintért néztem neki ezt az ASUS-t, igaz csak virtuálisan 4 magos (i3), de befigyel a 8GB RAM, meg a dedikált VGA, igaz a HDD szerintem kicsit kicsi, de meglenne vele. Viszont azért kérdezek inkább szakavatottabbaktól, meg noteszek terén nem annyira vagyok otthon, meg a legutóbbi időben nem követem már a hardverek fejlődését.

    Még egy részlet: nem nagyon hurcibálja, ha ez szempont.

Új hozzászólás Aktív témák