Új hozzászólás Aktív témák

  • brumi1024

    veterán

    válasz szpevak #32992 üzenetére

    Ugyan nem nekem szól a kérdés, de válaszolok saját tapasztalatból: most átmenetileg, amíg nincs meg az y570-em utódja, egy régebbi core 2 duo-s(2ghz), 2gb ramos gépet használok, külső monitorral, ssd-vel, illetve mellette egy 2011 late Macbook Pro-t(i7 qm, sok ram, de hdd, legfrissebb OS X), ha épp szabad. A windows telepítés nem friss, sőt egy az egybe átraktam az ssd-t a korábbi gépemből, és nem teljesen tökéletes ennek a gépnek a win8 támogatása, de működik. Annak ellenére, hogy sokkal erősebb a macbook, gyorsabbnak hat az ssd-s gép, jóval, pedig ugyanazokat a ramzabáló(pl chrome) alkalmazásokat használom, elég sokat swappel, a memóriahasználat nem ment még 75% alá, mégis sokkal jobban esik használni az ssd-s gépet, mint a hdd-set, mert még így is, szinte minden azonnal történik, nincsenek megakadások, és várakozások a hdd-re. Én önszántamból biztos nem használnék hosszútávon nem ssd-s gépet, szóval ha ez a két lehetőséged van akkor részemről +sok a ssd-s konfigra. Az i3 és az i5 közt nagyon sok különbség teljesítményben nem lesz.

    ityam: Nem csak a tönkremenetelről van itt szó. A minőségibb noti nem azért minőségibb, mert kevesebb megy tönkre 100 laptopra vetítve. Egy Precision sem azért drágább egy Vostronál mert kevesebb megy tönkre. Hanem azért, mert minőségibb anyagokból van, kevésbé kopik, gyengül, masszívabb, strapabíróbb, jobb hűtése van, kényelmesebb a billentyűzete, jobban használható stb. Amik kb a legfontosabb szempontok egy laptopnál.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák