Új hozzászólás Aktív témák

  • Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni, céges laptop kiválasztására van lehetőségem. Próbáltam a használt, garanciás, számlás üzleti irányába terelni a feletteseket, de nem látok rá esélyt, így mindenképpen egy újat kellene választani. Keretet nem kaptam, de tudván, hogy mások milyen gépeket kapnak (tejfölösdoboz műanyag asus-ok, pentium vagy max i3, 4gb ram, 5400-as HDD 90-110 között, mondjuk szinte csak vékonykliensnek használják), ~180 körül szeretnék maradni, nem akarok túl drágát kérni. Jelenleg egy saját 3th gen i5 Fuji E752 van használatban, dokkolóval, 12gb rammal, ssd-vel, 1600*900-as 15.6-os monitorral + ugyanilyen felbontású 20"-os külső monitor.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Néhány héten belül.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    Lehet akár több ajánlás, kategóriánként, de legfeljebb 190k
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
    Irodai programok, távasztal(ok), programozás VisualStudio-ban (WPF esetleg Web), céges környezetben, tehát 95%-ban asztalon, külső billentyűzettel, külső monitorral, egérrel
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Nem játszanék rajta.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    14"-16" között, alapvetően az elterjedt 15,6 is jó. Matt előny, 1600*900 van most 15.6-on, ez megfelel, vagy FullHD; IPS szép lenne, de TN-nel is beérem :)
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Heti 2-3 alkalommal, laptoptáskában, autóban lenne hordozva, menet közben nem használnám. Heti 1-2 nap homeoffice előfordulhat.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Nem feltétel, w10 megy majd rá.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    SSD (128 vagy 256) akár utólag is (ez garivesztéssel jár?), szerintem 8GB ram elég lehet, optikai nem feltétel
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
    (HDMI vagy DP) + VGA legyen, ezzel bárhova jó vagyok, + akksit ki szoktam venni a jelenlegi gépből, mivel csak hétvégén használom dokkoló nélkül - nekem a kivehető akksi előny lenne :R.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Csak új!

    Olvastam a hasonló kérésekre az ajánlásokat, 200k körül, de jó lenne 180 alatt maradni :R
    Előre is köszönöm a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

    "... and I hope you have a great day!"

Új hozzászólás Aktív témák