Új hozzászólás Aktív témák

  • sztcs

    csendes újonc

    Hello!

    Párom új laptop vásárlására készül, ebben szeretnék tanácsot kérni, kíváncsi vagyok Ti milyen megoldást tudtok javasolni. Hölgy lévén fontos a külcsín, de ebben már sikerült kicsit enyhíteni az igényeken, a belső tartalom javára :)

    Kinéztünk néhányat, véleményetek szerint, hosszabb távra van köztük használható minőségű?

    ASUS UX303LA R4501D
    Dell Vostro 5480
    Fujitsu Lifebook U745
    HP ProBook 430 G3
    HP ProBook 440 G3

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    - 1-2 hónapon belül.
    (2) A gépre szánt összeg forintban?
    - 250.000 Ft-ig
    (3) Felhasználás?
    - Irodai munka/tanulás/statisztika (Word, Excel, Matlab, SPSS), internet, otthoni felhasználás.
    - Később talán egy kis képszerkesztés (Photoshop).
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    - Nem jellemző, minimális játékhasználat lenne, pl. valami használható minőségű FPS-re.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    - Hordozhatóság miatt max 13-14" lenne előnyös.
    - Matt kijelző nekem használhatóbb, TN/IPS mindegy.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    - Fontos a kis súly, heti több alkalommal suliba/munkahelyre, időnként hosszabb utakon konferencián/előadásokon is lesz használva.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    - Nem feltétel, meg tudom oldani, Win7 vagy újabb Windows lesz telepítve.
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    - RAM 4 v. 8 GB, viszont ha bővíthető kezdetben elég a 4GB.
    - Optikai meghajtó nem szükséges.
    - HDD méret max 500 GB-ig, lehet SSD is, de ha bővíthető vagy cserélhető az lenne a legjobb. Magam is ki tudom cserélni.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    - Külső VGA csatlakozó (külső monitor bővítéshez és projektor csatlakozáshoz).
    - i3 vagy i5 processzorban gondolkodom.
    - Webkamera legyen, HDMI/eSata nem szükséges.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
    - Leginkább újban gondolkodom.

    Köszönöm a válaszokat!

    Üdv

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák