Keresés

Aktív témák

  • Vertigen

    csendes tag

    Sziasztok!

    Notebook vásárlás előtt állok, és a segítségeteket szeretném kérni a döntéshez. Főként irodai munkára és brutális böngészésre kellene a gép, több évre. A billentyűzet minősége is fontos, a képernyő mérete pedig 13-15 hüvelyk körül lenne ideális. A keret olyan 200-220e forint volna. Az irodában egy monitorra lenne kötve a gép, így - szvsz - hangsúlyos az erős proci és a jó videokártya is.

    Eddig a következő masinák hívták fel magukra a figyelmemet:
    Dell Vostro 3350
    Lenovo ThinkPad Edge E320
    HP ProBook 4530s
    Dell XPS L502x
    Lenovo IdeaPad Y570

    Olvasgattam a fórumot és néhány fenti gépről kialakult bennem egyfajta vélemény, de még így is nehéz a döntés. Melyiküket ajánlanátok leginkább? Esetleg valami alternatíva, amely mindet übereli ár/érték arányban? :))

  • Vertigen

    csendes tag

    válasz Borote #40437 üzenetére

    Köszönöm a gyors választ, B-L-A-C-K, neked is!:)

    Egy ismerősöm ajánlotta ezt a webshopot, azt mondta némi kedvezményt is tud biztosítani, ezért nézelődtem itt - de úgy tűnik a kedvezménnyel kb. ugyanott lyukadnék ki, mintha egy másik shopból vásárolnék.. :DDD

    Nem annyira ismerem a Latitude 5520-ast, de a napokban elmegyek egy üzletbe és pötyögök rajta egy kicsit. Igazából amúgy is a Dellhez húz a szívem, mert már 3 éve használok egyet és semmi gond nem volt vele, csak "kinőttem". A Vostrók állítólag nagyon jó minőségűek és a vakon gépelés még nem teljesen megy, ezért sokszor jól jönne a világító billentyűzet - amit a Latitude is tud, ugye - viszont a gép külseje elég sivár és ez visszatart egy kicsit.

    Egyik munkatársam folyton azzal jön (ThinkPad-je van), hogy a Lenovo verhetetlen minőségben és nagyon jó a supportja is. Ezzel szemben érdekes, hogy nem ajánlottátok őket. Szerintetek a Dell-ek minősége ellensúlyozza például a hasonló árú Lenovo ThinkPad Edge, vagy az IdeaPad Y570 erősebb felszereltségét?

    Lehet, hogy lökött vagyok, amiért a felszereltség miatt parázok, de úgy érzem, hogy akár 1-2 év alatt hiphop elavulhat a gépem. :W

    [ Szerkesztve ]

  • Vertigen

    csendes tag

    válasz B-L-A-C-K #40439 üzenetére

    A Vostro külsejét kritizáltam, nem a Latitude-ét, utóbbi egyébként - most, hogy megnéztem :) - nagyon megfogott. Tényleg nem játékra kell a gép és az Y570 lévén, hogy consumer cucc, biztos nem bírná olyan sokáig, de az értékei valamiért vonzóak....voltak, de az érveid azt hiszem segítettek kiejteni.:)) ÉS most, hogy láttam a Latitude-öt, a Vostro is kiesett.
    Bevallom, Counter Strike-ozni szoktam olykor, de gondolom a Latitude röhögve elviszi, ahogy kell.:)

    Holnap élőben is megismerkedek az E5220-szal, sanszos, hogy rá esik a választásom.

    Borote: Igen, T szériás gépet használ a kollégám, így már érthető, hogy mire alapozta, amit mondott.:) Köszi a példát és az útbaigazítást, úgy tűnik a Latitude jó társ lesz a melóban.:) És már nem félek az integrált videokártyától sem (bevallom, él bennem egy kis sztereotípia velük kapcsolatban, de mióta legutóbb gépet vettem, azóta egyre kevésbé van ennek alapja).

    Köszönöm mindkettőtöknek, jelentkezem, ha megvagyok a Latitude "teszttel". :R

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák