Keresés

Aktív témák

  • e30st

    tag

    válasz piqla #21320 üzenetére

    @x64, szívesen :)
    @piqla,

    a 3 év garanciával kapcsoaltban, annyit mondanék, hogy rossz tapasztalataim vannak. van már minden gépben egy beépített gyorsuásmérő chip, olyasmi mint a mobilokban a giroszkóp ami a gyorsulás (szabadesés) utáni hirtelen megállásokat nézi, és menti egy adatbázisba (még kikapcsolt állapotban is!!). és amint szervizbe viszed, ezt ők megnézik, és ha azt tapasztalják, hogy a chip regisztrált ilyen eséseket, akkor az automatikus garanciavesztés. ezzel az a gond, hogy én pl csináltam sokszor olyat hogy hazaérvén fogtam a gépem és levágtam a szép, puha, rugalmas ágyra, aztán szervizben erre hivatkozva elzavartak. ha pedig a 3. év végefelé lesznek gondok a géppel (márpedig akkor szokott lenni), szinte biztos hogy találnak valami okot amiért ne fogadják el. 1 év garanciát meg biztosan meg lehet hosszabbítani plusz néhány 10ezerért. ha meg vigyázol a gépre, nem valószínű hogy baja lesz. a garancia tehát annyira ne legyen releváns tényező.
    Fujitsu-t az olcsó fröccsöntött műanyag külsők és a Siemenssel való közösködés miatt én elvi okokból nem vennék, ebben nagyon elfogult vagyok, szóval erről nem tudok objektív véleményt adni.

    ami hardveresen kicsit még erősebb is a két gépnél, az ez: ez ez már 4magos proci, szintén kétszálas, tehát 8magnak látja a taskmngr, nagyon gyors, erős kis gép, és jó árban van. ami a márkát illeti, az Acer-t nem szokták annyira szeretni, de szerintem vállalható márka. ugyanez a hardver asusnál 30-al drágább, de designban nincs nagy különbség.
    külsőt meg döntsd el te, melyik tetszik. amúgy meg abszolút nem buzis. az én ízlésemnek pl csak az apple felel meg, sokan mondják hogy milyen buzis, de legalább nem egy recsegő műanyag, és nincs gond vele.

Aktív témák