Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csepelball

    tag

    Sziasztok

    Irodánkba szeretnék fájlmegosztásra egy nast beüzemelni. Gondolom ezeket az apró folyamatokat mindegyik tudja már, mégis kikérem a véleményetek, hogy a lenti két eszköz közül melyiket ajánlanátok vagy melyiket nem. Ha van alternatíva hasonló árkategóriában, azt megköszönöm, ha leírjátok.

    Amire szükségem van:
    - 3-4 kliens közvetlen csatlakozás
    - fájlmegosztás az irodán belül és neten keresztül a fájlok elérése
    - általában képekkel, 10-50mb-os fájlokkal dolgozunk, ezek ide-oda olvasása, írása szinte folyamatosan
    - 7/24 elérhetőség

    Amire NINCS szükségem:
    torrent, stream, okos otthoni megoldások

    Ezeket a nasokat+vinyót néztem:
    - QNAP TS-228
    - Synology DS216j
    + 2db 1Tb WD Red (Raid miatt)

    Ezen felüli kérdésem, hogy ha valamiért meghalna az egyik vinyó vagy esetleg a teljes nas, akkor megoldható a másik hdd-ről a mentés vagy mindenképpen egy hasonló/ugyanilyen nas az amivel tudok róla menteni?

    Előre köszönöm a segítségeket!

  • csepelball

    tag

    Sziasztok!

    Tervezünk az irodába NAS-t, hogy az adatok egy helyen legyenek, ne külön-külön gépeken, illetve elérhető legyen távolról is esetenként.

    - Jelenleg 3db gép van LAN kábellel egy "gagyi telekomos" modemmel/routerrel összekötve, ami hamarosan cserélve lesz.
    - Havonta kb 10-40gb-nyi adatot mentünk a 3db gépre összesen. Ezek letöltött anyagok a netről + photoshop PSD és TIFF fájlok, amiket mi kreálunk. Méretük 1Mb-tól, kb a 100Mb-ig terjed.
    - Ezen fájlokat 2db gépen naponta nyitjuk meg. Van, hogy egyszerre 5-6-ot is, de főleg a kisebbekből.
    - Az anyagainkhoz bőven elegendő 1TB hely. RAID 1-ben 1+1TB kb fél életünkig elegendő. Nem is szeretnénk bővíteni a jövőben

    Olvastam korábbi hozzászólásokat, ahonnan három típust szemeltem ki. DS218, DS218+ és DS718+.

    Elegendő a DS218 vagy kell a DS218+? Ha ezek kevesek hozzá, akkor 718+ amit érdemes beszerezni?
    HDD-ből mindenképpen a WD RED széria ajánlott,vagy valami sima EZEX szutyok is megfelelő?
    Mennyivel lehet lassabb közvetlenül a NAS-ról dolgozni LAN-on keresztül, mint a gépről?

    Előre köszönöm válaszotok!

    Üdv,
    Dudu

  • csepelball

    tag

    Köszönöm a gyors válaszokat! Megerősítettétek a gondolataimat! :)
    A plusz mentésre én is gondoltam, csak az nem igazán tartozik a működéshez, azért sem írtam róla!
    Köszönöm még egyszer!

Új hozzászólás Aktív témák