Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ákinard

    aktív tag

    válasz Tonyk #11159 üzenetére

    "Minek? Saját csomagkezelőjében megjelenik egy kattintás és megy! Abszolute egységsugaru userre van kitalálva. Ha extrákat is akarsz vele, term. lehet mókolni, de alapfeltétel egy FFP fennléte a nas-on."

    Oké, akkor menni fog. Igaz nem igazán tudom momentán mi az FFP de majd utánaolvasok :))

    "Meg! Kérdés meg tudod-e!? :) A második routernek csak a lan portjait kell használni, és úgy kell beállítani a lan címét, hogy az első router dhcp-pooljában ne legyen benne, a WAN portjába nem megy semmi!"

    Igazából most is ez a konfig működik, de ez a dhcp poolos történetre nem emlékszem hogy csináltam meg. Lehet csak ennyit kellene megtennem. Majd megnézem.
    A printszervernél lett volna lényeges, de annak időközben elhalálozott a tápegysége, így cseppet sem zavart a dolog miértje, hogy miért nem működött a másik routerről :)

    "Cat5-e jó gigabitre (mondjuk nem lenne baj, ha nem 220 mellett futna végig a lakásban, de ettől még a nyilván gigabites router nagyobb sebességet produkálna, mint a 10/100-as.)"

    A teljes hosszán kb 1,5 méteren fut együtt 230as kábellel, a többi részén vagy egyedül vagy más ethernettel.

    "Húh, ebből szoktak kiindulni a flameear-ok. Tekintsünk ettől most el. ;)"

    Hát nem volt cél flamewart indítani, csak tárgyilagosan vártam a választ, nem az "én apukám erősebb" stílusú akkor is megmondom, hogy ez is tudja azt vitát gondoltam :)
    Nagyon hiányzik ebből a topikból az első hsz-es okossággyűjtemény.

    Apropó, néztem a WD red-et van ahol 3 van ahol 5év garival osztják. Mitől függ ez? Vagy valamelyik elírás csak?

    Amúgy megrendeltem a Zyxelt, még meggondolhatom, meg netes vásárlás miatt van további 14 nap. De úgysem :))) Ma lett belőle raktáson, így befigyelt a 8e-s kedvezmény. És most jobban is hangzik mert az iPonnál épp majdnem 40 ezer a gép...
    Úgyhogy előre is elnézést, de ha nem megy valami akkor jövök segítségért... :)))

Új hozzászólás Aktív témák